Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kb.4,5m2-es alapterületű...

-Jani- kérdése:

Kb.4,5m2-es alapterületű (2,6m belmagasságú) fürdőnkben egy nem kéményes gázbojler van (ezzel vásároltuk a házat). Már 22 éves is elmúlt, nem tudom miként néz ki ha meghibásodik és cserélni kell. Cserélhető ismét ilyen készülékre?

Figyelt kérdés
Szabad/veszélyes ilyen berendezés mellé valami elektromos (fali; termosztátos) kiegészítőfűtést alkalmazni? (A fürdőszoba ajtó ehhez kialakított, légtérből veszi a levegőt illetve van egy kb 50x50-es ablak is a helyiségen. )

2016. okt. 16. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
nyílt égésterűt szerintem nem lehet,de nem is tennék.
2016. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

terület mind1, hasonlóra cserélheted igen, ha szabványoknak megfelelő az égéstermékelvezetés. ha nem akkor vagy elektromosra cseréled vagy pedig olyan szerelővel rakatod fel aki vállalja h szabályellenesen dolgozik.

személyszerint javaslom az elektromosat, tartállyal, sokkal konfortosabb mint az átfolyós melegítős.

2016. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel az előttünk lévő család is gond nélkül használta így az ingatlant évtizedeken át, ezért mi sem gondolkozunk másban. Továbbá azért sem, mert éjszakai áram nincs (így az elektromos bojler a gázbojlerhez képest -is- baromi sokba kerülne azonos felhasználás mellett, illetve kényén sincs amire kéményes variánst köthetnénk), így maradna ez a nyílt égésterű kémény nélküli gázbojler. Jelenleg ez oldja meg a légtér felmelegítését is, de gondolkozunk egy elektromos rásegítőn is, de nem tudom hogy abból lehet-e gond ha egy termosztátos készüléket bekötünk a fürdőbe (annyi lenne a dolga, hogy kb 22 fokon tartsa a fürdőt folyamatosan vagy csak fürdés előtt megemelje a hőmérsékletet átmenetileg). Nem tudom, hogy veszélyt rejt-e magában ez a megoldás. Ha a jelenlegi bojler kidőlne, akkor is pont ilyen megoldást preferálnánk, lehet is kapni kémény nélkülit bár azok márt zártak, így pláne kellene a kiegészítő elektromos fűtés. Csakhogy nem tudom, hogy a hatályos jogszabályok engedik-e pont így és ilyen gázkészülék beszerelését/cseréjét...
2016. okt. 17. 19:13
 4/7 anonim válasza:
nem engedi. és attól, hogy nincs éjszakai áram még lehet ugyanolyan gazdaságos. átfolyóson meg több a pazarlás. ha ránk nem halgatsz, akkor mért kérded?
2016. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem értem milyen átfolyósról beszélsz, erről hol esett szó?... Ki-mit nem enged? Nem lehet felszerelni jogszabály szerint? A jogszabály visszafelé lenne hatályos? (Az nem így működik, akkor pl Euro3-as autókkal sem szabadna közlekedni, nem szabadna parapetes konvektorral fűteni és azt árusítani és sorolhatnám...) Mert ez a ház az építése óta ezzel a rendszerrel működik, ezt engedélyezték a hatóságok. Akkor miért/kinek van kereskedelmi forgalomban ezen típusú gázbojlerek? (Nyílt égésterű már nincs ugyan, de zárt égésterű kéményes és kémény nélküli van bőven a kereskedelemben. Ezért gondolnám, hogy ha ez feladja, akkor a helyére egy zárt égésterű de szintén kémény nélküli szerelhető... De ha nem szerelhető fel (és új házakba nem ilyet használnak), kinek árulják? Ha jogszabályba ütközne akkor nem lehetne forgalomban. Vagy arra gondolsz, hogy nyílt égésterű kémény nélküli gázbojlerhez nem szabad elektromos fürdőszobai fűtést párosítani? (Mert ez még téma volt a kérdésemben.) Nem egyértelmű ahogy fogalmazol...

Éjszakai áram nélkül miként lenne versenyképes az elektromos bojler egy gázbojlerrel szemben? Egy A-s besorolású azonos paraméterű (értsd térfogat, hőmérséklet stb) elektromos is 2x-3x annyiba kerül üzemeltetés szempontjából mint egy mostani gázos bojler használata.

2016. okt. 19. 12:33
 6/7 anonim válasza:
Az Adaxnak van fürdőszobai elektromos fűtőpanelje. [link]
2016. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

nem szabad euro3-as autót ujonnan eladni, nem szabad ugyanolyan körülmények között bekötni olyan konvektort.

átfolyós melegítós rákerestél google-n? próbáld ki. ne okoskodj, járj utána a dolgoknak.

2016. okt. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!