Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megrázott az áram? Lehet...

Megrázott az áram? Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Megtört a laptop töltőm kábele és amikor megigazítottam nem vettem észre, hogy teljesen meg van törve, kilátszanak a kábelek és szikrázott, füstölt. Nagyon megijedtem, hirtelen azt sem tudom pontosan hol értem hozzá, de komolyabb bizsergést nem éreztem a karomban, csak a szememnél érzek zsibbadást. Megrázhatott komolyabban az áram? Lehet valami bajom ettől?
2018. febr. 17. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A töltőből a notiba menő kábelen a feszültség olyan 19V, az áram 4A körüli. Csípős, de nem életveszélyes.
2018. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gyakori93 ***** válasza:
100%
Engem pár hete a 220-as aljzat rázott meg, miközben húztam ki a TV tápkábelét. A másik meg pár napja volt, de akkor az elektromos öngyújtóm rázott meg. Egyenlőre még nem haltam meg! XD
2018. febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Lehet. Az áramütés nem játék! Néhány (2...3) oráig legyen valaki a közeledben, ha rosszul lennél tudjon mentöt hivni, te meg feküdj le szépen.
2018. febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
#1! 19V-ot nem érzel meg! Max ha nyalogatod.
2018. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező se írta hogy érezte, csak megijedt.

Akit viszont megcsap a hálózati fesz az megérzi és nem is felejti el többet. Így tehát teljesen logikus, hogy a szekunder körnél volt a zárlat és csak a tűzveszély miatt kell aggódni.

Tanulság: vigyázni kell a töltő kábelére és nem csavargatni mindenfelé, akkor nincs kábeltörés és zárlat, ami miatt leég a ház.

2018. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) akkor megnyugodhatok? :) igen, ott tört meg ahol a csatlakozó fej van, ahol bemegy a laptopba és ott is fogtam meg, lehet hozzáért az ujjam és ahogy láttam, hogy szikrázik azonnal elengedtem
2018. febr. 17. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:

A 19V nem tud megrázni, esetleg ha vizes a kezed, akkor megcsíp.


Megnyugodhatsz, nem lesz semmi bajod.

2018. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lexasb válasza:
Nem kell aggódni , az áramütést megérzed :D engem akkor sem rázott meg az áram mikor a lámpa két blankolt vezetékét dugtam konektorba :D ne kérdezd mi történt akkor, ne is próbáld ki :D
2018. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!