Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van rá esély, hogy még működhe...

Van rá esély, hogy még működhet az autóakkumulátorom?

Figyelt kérdés
Az autóba égve maradt egy lámpa, ami már vagy 3 hete úgy volt hagyva és teljesen lemerült az akksi. A legkissebb fogyasztású dolgot se működtette már. Kiszereltem, és behoztam tölteni. Olyan töltővel töltöttem, ami autómatikusan leáll, ha feltöltötte. Amint rákapcsoltam azonnal kikapcsolt a töltő és azt jelezte hogy felvan töltve, amikor semmi szusz nem volt benne. Nem tudtam semmit tölteni bele. Átbikáztam azt az aksit egy másik akkuval, úgyhagytam egy fél percig és úgy visszaraktam tölteni, úgy már töltötte. Most elvileg felvan töltve, mértem a feszültséget, 13,04 voltot mértem benne. Tartós lesz még ez az akksi? Nem régi, de úgytudom nem tesz jót neki ha lemerülve marad egy időre... ez nem csak lemerülve maradt, de még fogyasztás is volt rajta hagyva. Ha még valamit segít, akkor Bosch márkájú az akkumulátor, nemtudom mennyi szívósak..

2018. febr. 25. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen rendbe jött az akkumulátorod. Előzőleg túlzottan lemerült, de a másik akksi 0 ról elkezdte tölteni, elegendő árammal.
2018. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

Mit jelent az hogy

" átbikáztam azt az akksit egy másik akkuval". ?

Mennyi ideig töltötted? Mertz attól többnek kell benne lenni, 13.50 voltnak legalább.

De ha feltöltötted akkor jónak kellene lenni.

Hogy mennyire rossz esetleg az akkumulátor az majd kiderül.

2018. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A teljesem kimerült akksit nem töltötte a töltő, ezért összekötöttem egy másik aksival, pozitív pólust pozitív pólussal, negatívot negatívval. Ezt ígyhagytam kb fél percig, majd lecsatlakoztattam a másik aksit és így már töltötte a töltő is.
2018. febr. 25. 14:12
 4/4 szántóvető ***** válasza:
van.jártam már hasonlóképp.nyilván nem használ az akksinak,de kétlem hogy teljesen tönkrement volna.
2018. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!