Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ekkora hűtőborda elég lenne?

Ekkora hűtőborda elég lenne?

Figyelt kérdés

Van itthon pár ilyen hűtőm: [link]

Egy SOT-93 tokozású tranzisztort szeretnék rá szerelni, ami üzem közben olyan 20-25 Watt hőt fog elfűteni. Szerintetek ennyit el tud vinni ez a hűtő? Kb. 5*5*1 cm méretű, szóval nem valami nagy.



2018. márc. 21. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nem SOT-93-ra való. Más baja nincs...
2018. márc. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fantom83 ***** válasza:

Nem vagyok szakmabeli,de a régi Philips erősítőmben a hasonló alkatrészeket egy darab 80x80-as 12V-os ventivel hűtöttem,nyáron is jéghideg volt.

Én attól tartok,h ha fel is tudod varázsolni a hűtődet,a venti hangos lesz.

Tudtommal minél nagyobb az átmérő,annál halkabb üzem közben.Ezért is nem rakok a számítógépembe 120mm alatti ventiket...

2018. márc. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Felrakni rá nem nagy cucc, az nem gond. Menet közben pedig alig hallani. Ha jól emlékszem 20-25 dB körüli hangszintet adnak ezekhez.

2018. márc. 22. 17:16
 4/9 anonim ***** válasza:
És megvan a szükséges hőátvezetés is a hűtőborda és a tranzisztor között? Rendesen hűt?
2018. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sima processzor pasztát tudnék rakni közé. Csak ehhez át kell alakítani a hűtőt, így gyári céljára már utána nem lehet használni, így ezt csak akkor tenném meg mikor már tudom hogy megfelelő lesz a hűtő erre a célra.
2018. márc. 22. 20:49
 6/9 anonim ***** válasza:
És miért nem veszel erre való hűtőt? Pár száz Ft. miért kell nem ide való eszközzel bajlódni?
2018. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát ha tudsz linkelni ilyen pár száz Forintért, akkor azt nagyon megköszönném.

Kalkulátorok alapján (meg a tapasztalat is ezt mutatja), minimum 100*100*20 mm-es kellene, például ez: [link]

Ilyennel próbáltam, ez biztosan kevés hozzá: [link]

De ez ugye akkor igaz, ha nincs hozzá ventillátor. Ha viszont van, akkor már kisebb is elég. Azt viszont nem tudtam kiszámolni, hogy pontosan mekkora is kellene, mert ahhoz tudni kellene a ventillátor által szállított levegő térfogatát amiről semmi információm nincs. Így jutottam el ide, hogy feltett itt a kérdést, hogy vajon elég lehet-e ekkora.

2018. márc. 22. 23:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Mekkora teljesítményt kell elhűteni, és mekkora lehet a hőmérséklet emelkedés? Mennyi a tranzisztorod (FET, IGBT stb.) Mekkora a tranzisztor termikus ellenállása a réteg és a hűtőfelület között? Mi a tranzisztor maximális üzemi réteghőmérséklet?
2018. márc. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

20-25 Watt.

Maximum 40-50 °C-ot emelkedhet.

TIP33 a tranzisztor típusa.

1,56°C/W a termikus ellenállása.

A maximális üzemi hőmérséklet elvileg 150°C, de nekem a munkapont miatt nem lehet több 60-70°C-nál ez az érték. Mármint a hűtőbordán mérve. A tranzisztor hőmérséklete gondolom valamennyivel magasabb ennél.

2018. márc. 23. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!