Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Három fázisú 380V fázisonként...

Három fázisú 380V fázisonként 16 A hálózatnál megvehetek- e 380/ 4.5 Kw teljesítményű villanymotor által hajtott asztali körfűrészt. Elbírja vagy kisebbet kell néznem?

Figyelt kérdés

2018. márc. 30. 06:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az adattámlán szerepelnie kell a névleges áramának is, de szerintem elmegy 10 amper körül, az megint más hogy indítva/terhelve több kell neki, de a privát véleményem szerint működnie kellene.
2018. márc. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Ha nincs más a hálózaton el kell hogy bírja. Kivéve ha munkadarabban próbálod indítani, mert akkor megugorhat az indítási áramfelvétel. Esetleg érdemes ellenőrizni vétel előtt, hogy a motorhoz megvannak e az indító kondenzátorok.
2018. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem boltból veszed hanem használtan, simán rá lehet kérdezni hogy miről megy.
2018. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Inkább ne kérdezze meg egy három fázisú hálózatról működtetni akart három fázisú motornál, hogy megvannak-e az indító kondenzátorok.
2018. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az érkezett válaszoka! Belevágtam,megvettem. Az eladónál kipróbáltuk ,fűrészelés közben is,jól bírta. Hazavittem,bedugtam a 380-ba,elkezdett kattogva búgni,nem tudott felgyorsúlni és megállt. Azt hittem levágta az automatát,de nem. Helyette a bekapcsoló gomb oldott ki. Újból benyomva a fekete indítógombot,pár másodperc és megint kioldott. Járt már valaki így? Villanyszerelőt kell hívnom,vagy van valakinek ötlete?!
2018. márc. 31. 12:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy fázisod hiányzik valamiért.

Miskolcon tudok segíteni.

2018. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kérlek,bocsássatok meg,kiderült a bibi! A villanymotor adattáblája szerint,ami elég eldugott helyen volt,kiderült,hogy a tengelyen mért leadott teljesítmény a 4.5 Kw. A felvett viszont 6Kw. Ezért nem akar menni. Ami még érdekes lehet,az a következő adat. J=9.15A. Megmértem,a fázisok között megvan a 400 Volt. Azt nem értem,hogy a barátomnál ugyan olyan 3db. B16-os kismegszakító van,mint nálam,ott megy. Ha teljesítménynövelést kérek az EON-tól ,szerintetek meddig kellene elmennem?
2018. ápr. 2. 19:04
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha teljesítménynövelést kérek az EON-tól ,szerintetek meddig kellene elmennem?"


Ameddig bírod pénztárcával.

2018. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De ha a mérő alatti kismegszakítók ne vágtak le, akkor teljesen felesleges az EONt zavarba ejteni.
2018. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Drága Barátaim! Megvan a hiba!! A körfűrész kapcsolójánál átégett egy fázis,oly módon,hogy,az egyik fázis áthidalója élégett. Ez miatt csak két fázis jelent meg a motornál.ezért produkálta a hibákat. Cseréltem a motorvédő kapcsolót és tökéletesen megy a gép.

Tehát a háromszor 16 Amper elég egy 6 KW- os motor üzemeltetéséhez!!

2018. ápr. 6. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!