Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házilag készülő asztali...

Házilag készülő asztali köszörűhöz milyen alkatrészeket javasoltok?

Figyelt kérdés
Milyen egyfázisú villanymotort vegyek? (fordulatszám, teljesítmény, egyéb paraméter) Milyen csapágyakat? Miyen megoldás van a hajtott tengelynél a csapágyazásokra? Minden technikai segítséget vagy tanácsot örömmel meghalgatnék. Előre is köszi.

2013. dec. 1. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
semmilyet. Vegyél egyet készen és használd.
2013. dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak amit most vesz az mind kínai szar,egy kés megköszörülése után már tűzforró és le akar égni.Az én javaslatom 200-as kőhöz (lehetőleg ez se legyen kínai),evig motort javasolnék,de az nincs spec 220-as hanem csak 220/380-as,át lehet kötni egyfázisra de jobb ha kimondottan 220-ast veszel,lehetőleg régifajtát,egy csapágycsere után még húsz évig bírja.2800-as fordulat kell a kőnek,ha közvetlenül a motortengelyre teszed akkor nem férsz a motortól,tehát jobb külön csapágyházra tenni,innentől bármilyen fordulatú motor jó mert ékszíjtárcsákkal úgy szabályzod a fordulatot ahogy akarod.Teljesítményben kb 600-800 watt körüli kellene,de ha nagyobb az se gond.Van még a csapágyház,ennek elkészítése vagy beszerzése talán a legnagyobb gond,vedd meg először a követ,majd ennek a furatátmérője adja meg a csapágyház tengelyének és a csapágyaknak a méretét.A kőnek stabil befogótárcsák kellenek,ezt legjobb esztergáltatni,a tárcsa és a kő közé vastag papírt tenni hogy ne roppanjon el a kő,felszerelés után le kell szabályozni gyémánt kőlehúzóval ezután pedig soha nem szabad fellazítani.Ne feledkezz meg a védőburkolatról sem mert fontos.Van vele gond,de megéri.Remélem kielégítő volt a válasz.
2013. dec. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 120W-os3000 fordulatú hosszú tengelyű centrifuga motorból van.Nagyon régen használom,házi körülmények között szükséges dolgokat(kés,fúró)nehézség nélkül meg lehet köszörülni.Az eke vasat is csak lassan. A berhelést nem birja mert erőltetésre le lassul és kopni kezd a kő(ezért szoktak erős motort rá tenni min500W).
2013. dec. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Édesapa! Vidéki vásárokban árúlnak frankó csapágyazott tengelyeket , mondjuk én ilyenböl cirkulát csináltam, de erre feltehetsz némi fantáziával bármit. Motor? Hát min:750w. De szóljál amikor beinditod, nem szeretnék a kőzelben tartózkodni.Köszörü az kényes dolog ,javasolt nagyon a védöburkolat! Én is csináltam ,mosogép motor /130w/hajtja . nagyon gyenge. De én bejártam tg-vel Bajára a Kismotor es Gépgyárba anno. és onnét gyári burkolatot szereztem. Mindentöl függetlenül inkább Kinait vegyél figyelve a teljesitményre kicsit ne! Megfelelö 220-as motor ma már egy vagyon .
2013. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!