Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv. Van egy régi orosz...

Üdv. Van egy régi orosz akkutöltőm, az üvegbiztositékját sikerült kpurcantani. Gyors vagy lomha kell bele? Egyáltalán mi a különbség a kettő között? Igy jól kérdeztem?

Figyelt kérdés
2018. máj. 5. 15:42
 1/6 Szirty ***** válasza:

A primer körben, vagy a szekunder körben van az a biztosíték?


Mi a különbség? A nevéből nem derül ki?

A gyors (vagy normál) kioldású gyorsan olvad ki, a lomha meg lassan.

Alapvetően tehát a kioldási karakterisztikában térnek el. A lomha hosszabb ideig megenged kiolvadás nélkül a névleges áramnál sokkal magasabb értéket.

2018. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,ugy tudom az egyik a primer a másik a szekunder biztositéka,de abszolut nem vagyok szakértő,mintha egy fórum oldalon olvastam volna.Igazából az érdekelt volna /mivel nem vagyok szakmabeli /hogy a gyors vagy a lassu a belevaló üvegbiztositék,amiből nem származhat baj.
2018. máj. 5. 22:18
 3/6 Szirty ***** válasza:

Tudom hogy mire vagy kíváncsi, megértettem elsőre is.


" az egyik a primer a másik a szekunder biztositéka"


Az jó :D

Én lettem volna kíváncsi melyik olvadt ki?

A primer oldalon (trafó előtt) lomhát szoktak alkalmazni.

2018. máj. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:

Egyébként ha nem tudod melyik olvadt ki, akkor a kisebb értékű lesz a primer. Feltéve hogy a szekunder oldalon lévő nem csak az elektronika segédtápját védi, hanem a töltő áram is átfolyik rajta.


Sajnos az hogy "Van egy régi orosz akkutöltőm" nem határozza meg kellő pontossággal a készülék belső kapcsolástechnikáját.

Úgyhogy leginkább csak tippelgetni lehet.

2018. máj. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. máj. 8. 14:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem,az egyik 2 amperos,a másik 12 amperos és mindig a 12 amperos szokott kiégni.Most legutóbb akkor égett ki a 12 amperos,amkor töltöttem a lemerült akkut az autóban és kb 15 perc töltés után /a töltést rajtahagyva/ráinditóztam,azt hittem már elég a töltés,meg siettünk is volna.További 20 percet kellett még tölteni és akkor már indult a motor.Köszi mégegyszer a válaszokat.
2018. máj. 8. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!