Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban mi a különbség a W...

Angolban mi a különbség a W és V kiejtése között?

Figyelt kérdés
Éppen tanulok orosz akcentussal angolul beszélni, és a w-t v-nek ejtik, pl. "Where is my vest?" helyett "Vere is my west?" és egyszerűen nem értem, hogy miben kellene máshogyan ejtenem?

2017. máj. 2. 21:20
 1/5 anonim válasza:
72%

Vannak videók fent a youtube-on, ahol meghallgathatod mi a különbség.


V = V;

W = double u, azaz dupla u. Nem V.


Magyar U-ból induló rövid hang.

2017. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

1


Mondj már egy olyan szót, ahol kicsit is u-nak hangzik a w, légyszi.

2017. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az angolok a V-t úgy ejtik, ahogy mi, de a W kicsit bonyolultabb. Maga a hangkiadás nagyon hasonló a sima V-éhez, de az ajkaid O alakot formáznak, és utána szélesednek vagy záródnak össze a következő hangtól függően. A "where"-ben például miután O-san kiejtetted a W-t, az ajkaid azonnal az E-s nyílásra állnak.
2017. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2


Az angol abc nem úgy ejti? Nagyon rég' volt, de úgy rémlik...

2017. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 chtt ***** válasza:
100%
Végül is szerintem mindegy, hogy O vagy U, a lényeg, hogy kerekítsd az ajkad, úgy mondd a V-t (csücsöríts, mint 'Csíta', szoktam mondani a gyerekeknek... csak ő már nem tudják, ki volt 'Csíta', viszont jókat nevetnek rajtam:). Én U-nak tanítom, ami még gimiből ragadt rám, akkor találkoztam először Washington orosz átírásával imigyen: /uasington/, majd több W betűs nevet keresve még több U-val. Rácsodálkoztam, próbálgattam és rájöttem, hogy jé tényleg. (Manapság már szimpla v-vel láttam átírva Washingtont, ami nekem végül is mindegy, de a hang szempontjából nem feltétlenül... wet-vet, west-vest, stb.)
2017. máj. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!