Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A digitális villanyóra tényleg...

A digitális villanyóra tényleg képes az alábbi dolgokra, vagy ezek csak legendák?

Figyelt kérdés

Azt beszélte mellettem két "szakértő", hogy a magyarországi digitális E-on villanyórák képesek fényképezni, érzékelik a közelükben levő lekötéseket(előtte/utána), érzékeli az előtte történő(áramlopásos) lekötésen levő fogyasztó impulzusát vagy milyét amikor az bekapcsol és mindezt naplózza, majd 10 évig megőrzi, ezeket pedig ki tudják olvasni az eszközükkel a villanyszerelők.

Nekem ez mind abszurd, főleg a fényképezés, de azért erre kíváncsi lennék.



2018. máj. 23. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Az hogy fényképez ezt szerintem úgy értették hogy adott időszakban lementi magának az aktuális óraállást.
2018. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy mondták, hogy téged fotóz. "Tegyél elé valamit, hogy ne tudjon a házadról kémkedni"
2018. máj. 23. 19:49
 3/10 Szirty ***** válasza:

A "villanyóra" nem varázsló. Nem fotóz és fogalma sincs mi történik előtte (méretlen oldalon).

Hogyan is tehetné? A Te villanyórád szempontjából az összes többi fogyasztó a méretlen oldalon vételez :)

2018. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én is úgy gondolom, hogy nem tud efféle dolgokat, de ha bárki még hozzászolna, várom a véleményeket:)

2018. máj. 23. 21:37
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt az egyiknél ír szabálytalan beavatkozás jelzést. Szóval valamilyen magyarázata biztos van. :)

2018. máj. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ki tudja mi mindent lehet ma már megállapítani a hálőzat figyelésével. Buta példa, egy egyszerű, beépített akkus E27 foglalatú LED fényforrás. Felkapcsolod, világít kb 800 lumennel. Lekapcsolod nem világít. Bekapcsolva kitekered a foglalatból, nem világít.

De ha áramszünet van, akkor egy kb. 0,5 wattos led világít benne kb. egy éjszakai irányfénynek megfelelő fényerővel. Becsapni nem nagyon lehet. Biztos van benne valami filléres mikrovezérlő, ami tranziens elemzést végez.


Villanyórában az elképzelhető, hogy regisztrálja a fogyasztást, és ki lehet belőle olvasni az elmúlt hónapot, évet, valamekkora időszakot, és perc pontossággal meg lehet nézni, mikor mi történt. Ez történhet akár távoli lekérdezéssel is.

Elég csak két ilyen óra, egyik az állandó, másik a vezérelt áramon: máris megbukik az ügyfél, aki "okosban" az összes fogyasztót automatikusan átkapcsoltatja vezéreltre egy kiegészítő mágneskapcsolóval.


Ipari mennyiségű gázfogyasztóknál már jó pár éve szokásos az ilyen okos mérő. Egyszer lépi túl a vevő a szerződésben rögzített mennyiséget pár percig, mert épp nem figyelt oda a kazánjára, aztán jön a büntetés.

2018. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a "szakértők" túl sokat olvasták az 1984 c. regényt. Még hogy fényképez a villanyóra. :D

Azt viszont nem tartom elképzelhetetlennek, hogy összetett módon naplózza a fogyasztást. Illetve olyat hallottam, hogy az villanyórát a központból le lehet tiltani,és így szerelés nélkül ki lehet kötni az áramot. Ezt teljesen elképzelhetőnek tartom.

2018. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Ezek szerint egyezik a véleményünk mindenkivel. A központból való egyes intézkedéseket én is el tudom képzelni, mint ahogy azt is, hogy a fogyasztást valamilyen módon naplózza. Ellenben azt, hogy például érzékelne, majd pedig naplózna egy -teszem azt- méterrel előtte rákötötött illegális fogyasztót, na azt már elképzelhetetlennek tartom.

2018. máj. 25. 22:40
 9/10 Szirty ***** válasza:

"Becsapni nem nagyon lehet. Biztos van benne valami filléres mikrovezérlő, ami tranziens elemzést végez."


Nem kell hozzá tranziens elemzés. Elég ha azt figyeli van-e a kapcsain feszültség és ha nincs, van-e a kapcsai között ellenállás... Ha nincs feszültség, de van ellenállás akkor világít. :)

(Egyébként szerintem nem akku van benne hanem kondenzátor.)

2018. máj. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tamas1939 válasza:
0%
Van olyan mérő amelyik képes fotot készíteni.Vallamint érzékeli a feszűltség változását is az óra előtt és útán is (szabálytalan vételezés) és ezt dokumentálja is a belső memoriájában.Valamint érzékeli a rongálást is.
2019. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!