Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy intel core i5 processzorná...

Egy intel core i5 processzornál (nyolcadik generációnál) jó vagy rossz az 1.8 GHz?

Figyelt kérdés

Igazából nem értek a gigaherc mükődésének lényegéhez de azt tudom, hogy fontos. Nemrégiben kaptam egy új laptopot, mert az előző 5 éves létére elég szarul ment.

Nem használom játékra, sőt inkább projektek készitésére meg egyébb ilyen dolgokra amihez nem igazán kell erős processzor, de kiváncsi vagyok rá, hogy ez jónak számit e vagy sem.



2018. jún. 13. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Keves
2018. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Önmagában semmit nem jelent a gigahertz. Ha meg nem vágsz videót, akkor kb. mindegy is, a lényeg, hogy Core I legyen, ne pedig Pentium vagy Celeron. Sokkal fontosabb az SSD, esetleg a RAM mennyisége.
2018. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze,,nem fontos a processzor ,csak viccbol van benne.
2018. jún. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nézd meg hány magos a processzorod. Ahány magos annxiszor 1.8.

Tehát a dual core az 2x1.8 vagyis 3.6 gigahertz.

a quad core 4x1.8 vagyis 7.2 gigahertz.


Valószínűnek tartom a dual coret a te esetedben mivel laptopról van szó(bár tévedhetek persze).


Ha játékra használnád ez egy jó belépő szint lenne hiszen 8. generáció. De ott inkább a gpu és ram számít. Munkára beépített videókártyával (gpu) bármit tudsz csinálni. Ramnak pedig 4 is tökéletes...

2018. jún. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!