Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen okos órát javasoltok...

Krókusz kérdése:

Milyen okos órát javasoltok úszáshoz?

Figyelt kérdés
Úszáshoz keresnék okos órát, ami méri közben a távolságot. Lehetőleg nem csillagos ég áron. Van valakinek ebben tapasztalata? A Garmin Vivofit 4-ről mit gondoltok? Leírása alapján használható úszáshoz, de kérdés, hogy vajon mit értenek ez alatt? Mér vmit? Vagy csak annyi, hogy vízálló?

2018. jún. 14. 13:41
 1/3 anonim válasza:

Az összes triathlonra tervezett okosóra jó, viszont amit nem szoktak elmondani, hogy a távolságmérésben nem olyan jók, főleg akkor, ha olyan tevékenységet csinál az ember amin nem használ térképen is lévő, pontosan kimért utat. Például úszik.


https://www.youtube.com/results?search_query=accuracy+of+gps..

2018. jún. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Na itt egy videó kifejezetten úszáshoz


https://www.youtube.com/watch?v=VHxU3R_kFbk

2018. jún. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Garmin Fenix 3-t tudom ajánlani, én azt használom. Sokkal több, mint egy úszó óra, hiszen multisport, így az ára is magasabb.

Uszodában használva be kell írni a medence hosszát, abból és a megtett körök számából számolja a távolságot, hiszen zárt helyen nem működik a GPS. A beépített elmozdulás érzékelőivel nagyon pontosan felismeri a fordulókat (pedig azokat nem is szabályosan csinálom), az úszásnemet és csapásszámot.

Nyílt vízen elvileg GPS alapján méri a megtett utat. Nálam ez nem működik valami jól. Arra gyanakszom, hogy mellben úszva állandóan víz alatt van az óra, ahol megint csak nem nagyon terjed a műhold jele. Próbáltam már, hogy időnként kiemelem a kezem, ekkor pontszerűen rögzítette az adott helyeket.

2018. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!