Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12 V-os egyenáramú rendszerekn...

12 V-os egyenáramú rendszereknél ajánlott jóval felülméretezni a kábeleket?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy erősítő kapcvsán lepődtem meg, hogy összesen 2x50 W RMS és 400 W max van ráírva.

(aztán az jó kérdés persze, hogy mennyit vehet fel)


Viszont azt látom, hogy olyan brutális tápkábeleket kötnek be hozzá, hogy egyszerűen nem értem. Saccra kissujj vastagságú, azaz ránézésre min. 20-asnak mondanám (mm2).


Felesleges hülyeség és elég oda a 6-os is pl vagy tényleg kell neki a 20-as?



2018. jún. 20. 14:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Valóban!
2018. jún. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

ezen a ponton ez nekem sajnos sok már :)

párhuzamosan? legalábbis az én párhuzamos-értelmezésem szerint akkor pont zárlatot csinálok nem?

nem inkább sorosan kell a tápvezetékbe kötni? és csak a POZ-ba vagy mindkettőbe?


én lerajzoltam, ahogy bekötném, ha ezt írtad párhuzamosnak, akkor értem. ha nem, akkor nem tudok másra gondolni.


[link]

2018. jún. 25. 06:07
 13/15 Szirty ***** válasza:
100%

Nem jó!


Így kell bekötni:

[link]

2018. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszi!
2018. jún. 25. 11:41
 15/15 A kérdező kommentje:
oké, most így friss fejjel esett le a lényege, ahogy működik :)
2018. jún. 27. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!