Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Be lehet-e állítani előre a...

Be lehet-e állítani előre a robotfűnyírók mozgási irányát, sorrendjét, vagy általában ezek csak véletlenszerű mozgásokra képesek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a mai modelleket már akár mobiltelefonról is lehet kezileg vezérelni de arra lennék kíváncsi, hogy pl. automtikus üzemmódban be lehet-előre programozni őket arra, hogy mondjuk egymás melletti vonalakban vagy egy előre meghatározott sorrendben haladjanak végig a kertben.

2018. jún. 24. 23:05
 1/4 anonim válasza:
Bután kóvályognak a kertedben. A programozásuk arra öszpontosít, hogy a docking station-t idöben elérje.
2018. jún. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A válasz azért ennél kissé összetettebb. Nevezhetjük "szabályozott véletlenszerűség"-nek, de erre inkább egy matematikus tudna pontosan válaszolni. A lényeg az, hogy amikor egy határra, vagy akadályhoz ér a készülék, akkor valami matematikai formula alapján számolt szöggel fordul el, és úgy folytatja útját, és ez az egész úgy van kitalálva, hogy rövid időn belül lefedi az egész területet. Nekem van ilyen készülékem, és az 1200 négyzetméteres kertet kéz "műszak" alatt hiánytalanul bejárja. Általában a terület határain elhelyezett (általában tíz) "belépő pont" közül lehet választani, azaz, hogy hol kezdje a következő munkát!
2021. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Távirányítással is lehet őket mozgatni? Vagy az újabb (2021-es) modellek nem GPS-alapúak? (pl. térkép alapján érzékelik, hogy a kert mely részeir játrák már be, és már csak a még be nem járt részeken mennek továb). Gondolom a komolyabb modellekben talán már vannak ilyenek.A kérdést 2 éve posztoltam, úgyhogy azóta biztos, hogy sokat változott a felhozatal, és a technológia...
2021. szept. 7. 12:50
 4/4 anonim válasza:
Úgy, mint egy távirányítós kisautót? Nem, nem hiszem, egyetlen leírásban sem találkoztam ilyesmivel. És GPS-szel sem. A "polgári" GPS rendszer felbontása egyszerűen nem elég az ilyesmihez, de nem is cél az, hogy nagy felbontású térképpel rendelkezzen a készülék. Az a fontos, hogy egy -sokszor bonyolult- síkidomot lefedjen a készülék nyírás-szélességű sávokkal, és észszerű időn belül a terület minden pontját bejárja. Nincs olyan, hogy tudom, hogy van egy fűcsomó a kert egyik sarkában, ami gyorsabban nő, és azt a pontot minden nap meg kell látogatni... Ez arra van kitalálva, hogy a balatoni nyaralóban otthagyja az ember, és amikor péntek délután odamegy, szépen nyírt udvar fogadja. Ha felügyelet mellett távirányítani akarjuk, akkor az egész értelmét veszti. Akkor olyan ráülős fűnyírót kell venni, és azt terelgetni kedvünk szerint.
2021. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!