Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » BME mérnökinfóra elég egy...

BME mérnökinfóra elég egy celeron laptop?

Figyelt kérdés

Hali! Szeptembertől kezdem a mérnökinfót (nagy eséllyel BME) és sokat gondolkoztam, hogy milyen laptopot vegyek.

Otthon van már egy középkategóriás pc, valamint melóval keresek majd kb. 200 ezret. Két opció van:

-Beszerzek egy olcsó laptopot egy celeron procival és ssd-vel

-Eladom a PC-t és veszek egy erősebb laptopot


Igazából egy óra útra lenne tőlem az egyetem, szóval egyelőre azt se tudom biztosan, hogy kell e. Főleg ottani hallgatóktól várom, hogy hogy döntenének. Köszönöm előre is



2018. jún. 26. 21:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja persze tudnék venni akár i5-ös lapost is, de nem szívesen költeném az egész összeget rá. Persze ha szükséges akkor lehetséges.
2018. jún. 26. 21:44
 2/8 anonim válasza:

Szerintem a celeront akkor is elég hamar megbánod, ha az egyetemtől eltekintünk. Főleg, ha csak 128/256 giga SSD van benne.

Olyan laptopokat is lehet egész olcsón venni, amikben i5-ös proci van. A nagyobb méretű SSD sajnos drága, ha nem akarsz annyit költeni rá, akkor maradj a HDD-nél. Ha nem játszol rajta, akkor az i5-ös proci, 1 terra HDD, 8 gb ram kombináció tökéletes. A későbbiekre nézve előny ha van dedikált videókártya, de a képzés elején erre sem lesz szükséged.

Sőt, ha az otthoni PC-den szeretnél alapvetően dolgozni, akkor semmikor nem lesz rá szükséged. Konkrétan ha azon dolgozol, akkor nem is kell feltétlenül laptop. Nem igazán van olyan óra, ahol szükséged lesz rá. Én se sokszor hordom be egyetemre. Szóval szerintem vagy ne vegyél, vagy ha veszel akkor már egy kicsivel erősebbet.

Üdv, egy mérnökinfós.

2018. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a régebbi használt üzleti nótások körében néznék szét.

Például (méret függvényében) egy Dell e6430-at, vagy e6230-at állapottól/felszereltségtől függően 60-70 Mátyás körül már kapsz. Ezek szinte elnyűhetetlenek a széria betegségeitől eltekintve, és i5 3.gen-nél többre nem hiszem, hogy szükséged lesz egyetemen. Bánni fogod, ha eladod az asztalit, és notival próbálod annak a szerepkörét is helyettesíteni (személyes tapasztalat).


üdv, egy villanyász

2018. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy használt üzleti laptoppal jobban járnál, egy belépő szintű laptopal csak szenvednél, és nem csak a sebessége, hanem a rossz minősége miatt is.

Egy Hp Elitebook 8470p jó volna, ha nagyobb méretű kell, akkor pedig 8570p.

Mindkettő támogatja az ssdket és a memóriát is tudod bővíteni.

2018. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok! Fontolóra veszem :)
2018. jún. 27. 21:05
 6/8 anonim válasza:
Használta valaha valaki a régi pc-jét miután beszerzett egy erős laptopot? Nem hiszem. Nekem bőven elég egy gép, de de az legyen gyors.
2018. jún. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én egy celerionnal küzdöttem át magam idén az első éven, progra CodeBlocks kell, simán futott, azonban Digitális technikából a Xilinx nevezetű csoda program (amiben házit kell írni) legtöbbször kifagyasztotta az egészet, és nem mellesleg 60 gigát foglalt. Ha van rá pénz, érdemes áldozni egy rendes, i5-ös gépre, meg fog térülni :D (egy jó gpu sem árt a negyedik féléves grafikához)
2018. júl. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És mit gondoltok, sokat segít egy laptop? Milyen alkalmakkor hasznos?
2018. júl. 2. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!