Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a véleményed/tapasztalatod...

Mi a véleményed/tapasztalatod erről az Air cooler mobil léghűtőről?

Figyelt kérdés

A mediashop-hu-n van ez a termék:


[link]



Nem igazán értem, hogyan "készíti" a hideget.


Minden hűtő berendezés működési alapelve ugyanis, hogy a hő természetes áramlási irányát mesterségesen megfordítjuk. Azaz hideg levegő előállítása csak mesterséges hőelvonással valósítható meg.


Már pedig ezen a berendezésen nincs olyan cső, amely a meleg levegőt a szabadba elvezetné.


Ez átverés lenne?



#mobil klíma #mobil hűtő
2018. júl. 18. 16:24
1 2
 11/16 anonim válasza:
75%
5000 ft a tartalék szűrő hozzá . Nincs mit írni ...Petpalacban fagyasztok vizet és mögé teszek egy venteillátort . Kb ennyit tud szerintem .
2019. ápr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

akkora botrány lesz ebből, hogy a világ még nem látott ilyent.


Amúgy a reklámfilm tökéletes...tízezrek rendelik meg, de azonnal...aztánhozza a futár, kicsomagol, beüzemel, és ....csalódás..

...én nem ilyen lovat akartam...

2019. jún. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
2019. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%

Ez már harmadik téma, ahol elmagyarázom a működését, mert az emberek a hétköznapi fizikával nincsenek tisztában.

Először a víz felszívódik egy filterszerű anyagba, a hajszálcsöves jelenség alapján.

Utána egy ventilátor a filtert szárítva a vizet elpárologtatja.

Tudtad?

A párolgás hőt von el.

Emiatt elvileg hűl valamennyit az átfújt levegő.

Amellett növeli a páratartalmat, ami visszafelé is elsülhet, azaz rontja a közérzetet.

Én sem azt mondom, hogy van értelme, nekem nem kéne, de azért a fizikával legyünk már tisztában...

Ma már azt is meg kellett írnom valakinek (nem első eset), hogy egy meleg tárgyat kivisz a hidegbe, arra nem csapódik le a pára, hiszen az mindig a levegőtől hűvösebb tárgyra csapódik ki.

Ilyeneket magyarázni kell, hihetetlen...

2019. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Royalmiles válasza:
Nektek is ,, kifolyik" a víz, illetve áll alatta, ha nem működik???
2019. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Skodabajnok válasza:
2019. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!