Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elfogyhatnak a mobil telefonsz...

Elfogyhatnak a mobil telefonszámok?

Figyelt kérdés

A mobil számok 7 jegyűek, elvileg 10 millió kombináció lehet. A 20-as; 30-as; 70-es előtaggal ez mégtöbb. Azt nem tudom, hogy azonos 7 jegyű szám szerepelhet -e különböző előtaggal.

Ha nem, akkor elvileg 10 millió? Az nem lenne túl kevés? Nagyon sok embernek van telefonja, a céges mobilokat beleértve szerintem jóval 10 millió felett lehet a telefonszámok mennyisége.

Persze felvetődik a dolog, hogy a telefonszámokat újra hasznosítják -e, ha igen akkor valamivel jobb lehet az arány.


2018. jún. 24. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Különböző körzetszámoknál lehet azonos a telefonszám többi számjegye, éppen ezért van körzetszám.

A már nem használt telefonszámokat -némi türelmi idő után- ismét kiadják.

2018. jún. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ebből problémák. Ráadásul nem csak az előfizetőknek kell számot kiadni, hanem a hálózaton belül is bizonyos eszközöket telefonszámmal azonosítanak, plusz aki számot hordoz, az rögtön 2 telefonszámot foglal.


Alapból ráadásul nem is lehetett minden számot kiadni: talán az 1-essel és 0-val kezdődő számokat nem adhatták ki (nagy vonalakban mert ha elkezdesz tárcsázni egy ilyen számot, akkor nem lehet tudni, hogy most a 112-es segélyhívót akarod, vagy valaki ilyen számú előfizetőt). Ez az egész számkészlet egyötöde. Gondolom emlékszel, mikor a mobiltelefon-számoknál megszüntették a hálózaton belüli, előtag nélküli tárcsázás lehetőségét. Ezt az egyik szolgáltató kérte, mert fogytán voltak a számok, és így már kiadhatják ezeket a számokat is.


(Ezek a bő öt évvel ezelőttről származó, kissé megfakult emlékeim az egyetemi telekommunikáció órákról.)

2018. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én annyit tudok, hogy újrahasznosítják a számokat. Nem tudom hány éven belül de kiadják. Az én 5-6 évvel ezelőtti számaim is már használatban vannak. Illetve rajtam is kerestek már egy bizonyos embert többször is már.
2018. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

8 millió a lehetőség, mert 0-val és 1-gyel nem kezdődnek mobilszámok.

Egyszer már elfogytak. Kezdetben 6 jegyűek voltak a mobilszámok is, az meg csak 800 000 lehetőség volt (ráadásul talán még csak Westel volt. Akkor megoldották: a korábbi számok elé kellett egy 9-es. Azaz 30/123456-ből lett 30/9123456. És utána lehetett kiadni a többi számot.

2018. jún. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Már a kérdés is ostoba
2019. ápr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!