Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy hangfrekvenciás erősítő...

Magyarzoli kérdése:

Egy hangfrekvenciás erősítő bemenetére egy rövid vezetéket kötöttem. A lakásban erős 50 Hz-es jel hallatszik a fülhallgatóban, de ha kiviszem a természetbe akkor különös hangok hallatszanak benne. Ezek a hangokat mi okozhatja?

Figyelt kérdés

#Hangfrekvenciás erősítő #különös hangok
2018. júl. 26. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A váltakozó áram 50Hz a konnektorban

A természetben össze vissza változik mindenben a feszültség,olyan ez mint az Erő

2018. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha elég gyors tranzisztorokból áll az előerősítő, akkor simán lehet rádióadók jele amit fogsz vele, és amit otthon elnyom az 50 Hz-es zaj.
2018. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az említett hangok biztosan nem mesterségesek, a hangfrekvenciás tartományban nem nagyon vannak rádióadók. Csináltam róla hangfelvételt de nem tudom hogy itt meglehet-e jelentetni hogy ti is halljátok.
2018. aug. 7. 20:32
 4/17 anonim ***** válasza:

" ... a hangfrekvenciás tartományban nem nagyon vannak rádióadók."


Nem értelek, ki mondott neked ilyet?

2018. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Saját tapasztalatom. Évekkel ezelőtt hallottam 8-10 kHz körüli navigációs adókat, amiket mostanában nem hallok. Talán a repülőgépek használhatták ezelőtt. Más országokban vagy más földrészen talán vannak még ilyen adók de erről nincs tudomásom.
2018. aug. 12. 18:06
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem úgy értem, ki mondta neked hogy ez valami különleges rádiójel?

Normál, kereskedelmi rádiózásban használatos frekvenciáról van szó.

2018. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Ha elég gyors tranzisztorokból áll az előerősítő, akkor simán lehet rádióadók jele amit fogsz vele, és amit otthon elnyom az 50 Hz-es zaj"

A második hozzászólóm írta ezt, erre válaszoltam. Konkrétan a 20 Hz- 20 kHz-es frekvenciatartományról beszélünk. Amiket hallok azok rendszertelenül jelentkező impulzusok sorozata, nagy valószínűséggel a légkörből érkeznek mert magasabb helyen hallgatva erősebbek a hangok.

2018. aug. 13. 19:18
 8/17 anonim ***** válasza:

MP3 feltöltés és megosztás:

[link]

2018. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
2018. aug. 14. 06:18
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Az előző hangfelvételen hallható az említett hang. Érdekel mit szóltok hozzá.
2018. aug. 14. 06:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!