Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért csak többszöri indításra...

Miért csak többszöri indításra indul el rendesrn a gépem?

Figyelt kérdés

Kép van , eljutok a windows feliratik (windows 7) majd csak ugy marad. Mármint a bekapcsolós gomb világít de a kicsi led feljebb nem villog mint máskor . megnéztem az alaplapot és azok a hengerek nem púposak (olvastam valahol hogy megkell nézni)

És csak többszöri indításra indul el rendesen.

(És ha ez számít akkor 1 héten keresztül áramtalanítva lett mert nyaraltam)



2018. júl. 28. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A Windows ilyen.

Telepítsd újra.

2018. júl. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Esetleg ellenőrizd az alaplapi elemet nem e merült már le, esetleg cseréld ki, meg nézd meg amikor sikerült a windowsba belépned csekkold a pontos időt és a dátumot a gépen, van hogy bezavar.
2018. júl. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Hiába nézed a "hengereket", a tápegységbe nem látsz, ez pedig tipikus táphiba, amikor hidegen nehezen indul. Szinte mint némelyik autó, de ez tényleg így van.

Gyakori, hogy teljes áramtalanítás után jelentkezik először, mivel a folyamatosan áram alatt lévő készenléti kör tart bizonyos meleget az alkatrészekben. Normális esetben nyilván mindegy lenne, de amelyik már el van használódva, egy áramtalanítás után már sokkal nehezebben tér magához, vagy egyáltalán.

Van még egy "jó" hírem, hogy ilyen hibák képesek kárt is okozni az alaplapban, processzorban, ha a döglődő tápegység küld rá néhány kellemetlen impulzust.

Úgyhogy nem, a Windows nem ilyen, sok egyéb gondot okozhat, csak pont ilyet nem.

TV-szervizemben sem ritka a hasonló eset, amikor az ügyfelek addig kínozzák, kapcsolgatják, míg beindul. Igaz, hogy egyre nehezebben, míg végül tönkremegy teljesen és még annál is jobban, ami már a javító szakember számára is több munkával, bosszankodással jár, ezzel együtt költséggel is.

Tehát így érdemes kapcsolgatni a nehezen induló készüléket, hogy végül mindenki ráfázik.

2018. júl. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kipróbálom az rlemcserét de ha attol nem lesz jobb akkor lehet alaplapot cserélek

2018. júl. 29. 00:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem sikerült megérteni, amit írtam, megpróbálom másképp fogalmazni:

Ilyen esetben laikusok meg merik tenni, hogy alaplapot cserélnek, szakember viszont nem. Mert utóbbi tudja, hogy egy döglődő tápegység kárt okozhat az alaplapban.

Hasonló, amikor egy TV kínlódik így. A tulajdonos bátor, kapcsolgatja végtelenségig. Én meg a szervizben vagy helyszínen nem merem már egyszer sem bekapcsolni, nehogy pont akkor adja meg magát végleg, miáltal szétszívathatom magam, több lesz vele a munka, járhatok utána alkatrészért stb. (Ilyenkor előbb vizsgálni kell, javítani, utána kapcsolni.)

2018. júl. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves kérdező ! a gépről némi infót közölhetne velünk milyen alaplap proci táp ram stb. van a gépbe, az lehet rávilágítana a dolgokra és könnyebben kiszúrhatnánk a problémát is.
2018. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!