Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi oka lehet hogy az autó...

Mi oka lehet hogy az autó többszöri indításra sem indul?

Figyelt kérdés
Nagyjából megpróbálom leírni. Az önindítómat megcsináltattam szerelőnél mert az volt minden probléma gyökere, viszont a pozitív kábelt úgy rakták vissza az önindítóra hogy az beleért a hűtőventilátorba így amikor bekapcsolt szépen eldarálta a kábelnak a felét. Azután nehezen indult az autó, de még is sikerült elindítanom legkésőbb második próbálkozásra. Ahogy nedves esős idő lett, azt autó 1-2x még elindult de többször már nem. Kicseréltem a komplett pozitív kábelt de így sem indul pedig azt hittem ez miatt nem ad le annyi áramot hogy beinduljon. Gyanakodtam üzemanyag szivattyúra és társaira de a kocsi bikával viszont elindul. Aksi jó, töltés jó, benzinszűrő nincs eltömődve. Gondoltam még arra hogy a gyertyák lehetnek a rosszak, esetleg benedvesedtek vagy valami. Ha valaki esetleg irányba tudna állítani hogy miket kéne megnézni az autón, akkor azt megköszönném!
2011. aug. 5. 23:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha bikával elindul, akkor akku probléma. Mikor letestelődött a +kábel, valószínűleg kinyírta az akkut.
2011. aug. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
saját akkujával forgatja rendesen az indítómotort?
2011. aug. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nyolc órára tedd fel töltőre az akksit.


Ha ezek után sem forgatja,akkor megrémült a diódahít az önindítóban.

2011. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Próbáltam másik aksival is, de azzal sem indult. Forgatja rendesen az önindítót de nem indul be. 1-2 alkalommal fordult elő hogy hallani lehetett ahogy a dugattyúk megmozdulnak de semmi több.
2011. aug. 6. 12:32
 5/19 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Ha bikával beindul, akkor hogy lehet hogy saját jó akkumulátorról nem indul be? Valamit elírtál, vagy feket mágia kategória, mert a bikázás tulajdonképpen egy másik akkuról való indítás.
2011. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ahogyan mondtad, biztosan valami 'fekete mágia' mert gyújtókábelektől kezdve mindent kicseréltem, bikáról indul, de a saját aksiról nem, pedig többel is próbáltam. Lehet hogy önindító lesz a baja. Elég lassan lomhán teker. Másra nem tudok gondolni mert csak aksi vagy önindító lehet. Bár szerintem ismételten az utóbbi.
2011. aug. 6. 19:18
 7/19 anonim ***** válasza:
Nézd. Ha önindító lomhán teker és bikával beindul, akkor akksi. Leírnád nekem, hogy az akksit hogyan vizsgáltad le?
2011. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az eredetileg benne lévőt sehogy, viszont másikkal is próbáltam és ugyan az volt az eredmény. Egy valami viszont kimaradt, mégpedig hogy akkor még nem volt kicserélve a gyújtókábel. Remélem ez volt a probléma.
2011. aug. 8. 01:32
 9/19 anonim ***** válasza:

12:32 "Próbáltam másik aksival is, de azzal sem indult. Forgatja rendesen az önindítót de nem indul be. 1-2 alkalommal fordult elő hogy hallani lehetett ahogy a dugattyúk megmozdulnak de semmi több."



Akkor elég valószínű,hogy a bendix adta meg magát..

Ez még a jobbik eset.

2011. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha megoldódik, írd meg mi volt a hiba, mert mostmár kívácsi vagyok. Ha az akkun kívül bármi rossz mitől indul be bikával???

Milyen autó egyébként?

2011. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!