Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astrám önindítózáskor...

Hosaxx kérdése:

Opel Astrám önindítózáskor recsegő hangot ad és többszöri indításra indul. Az indító motor forog. Elképzelhető, hogy a behúzómágnes a ludas? Csak bendix csere volt rajta.

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy elkopott a lendkeréken lévő fogaskoszorú. Le kell venni az önindítót és megnézni. Esetleg ha van a váltó alján a motor felé egy takaró lemez, elég lehet azt levenni.
2013. júl. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg még azt megpróbálhatod, hogy amikor nem indul, akkor berakod ötösbe, egy kicsit meglökdösöd előre az autót, hogy elforduljon a főtengely és utána próbálsz indítózni. Ha így gond nélkül indul, akkor biztos, hogy a fogaskoszorú a kopott.
2013. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esélyes hogy a fogaskoszorú a ludas nekem is ugyanez volt a baja, de ha mentem vele és csak egy 10-15 percre álltam le akkor pöccre indult, de ha nem használom 2-3 óráig akkor ugyanez volt, elvittem szerelőhöz mert nekem akkor fogalmam sem volt mi a baja kb félnap alatt kicserélték a ludas alkatrészt és azóta pöccre indul. Leggyorsabban úgy lehet beindítani ha valóban 5 ösbe rakod ahogy írták és elkezded mozgatni hogy a motor picit megforduljon, utána lehet ráadni a kakaót.
2013. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kész az Opel kb 3mm lett lenyalva a fogaskoszorúból.Végül is az indítómotor volt a hunyó.Kicserélve kuplungszett,lendkerék fogaskoszorúval,indítómotor után töltve olajjal.A végösszeg egy átlag tanári fizu.Recsegésmentes indítás az eredmény.
2013. aug. 16. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!