Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A digitális ékszermérlegen mi...

A digitális ékszermérlegen mi ez a pont a gramm felett?

Figyelt kérdés

[link]


Virág permetezéséhez akartam kimérni rovarölőt, és ahogy öntöttem, a szokásostól eltérően most nem ment felfelé az érték, hanem maradt nullán, és közben rendszertelenül villogott ez a pont. (Nem tudom, máskor szokott-e villogni, ugye csak a számértéket figyelem...)

Az elem jó.


2018. júl. 28. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az a pont egyébként nem akkor szokott jelezni, amikor szándékosan nullázod? Mert elképzelhető olyan kapcsolóhiba, hogy akaratod ellenére is nullázgat.

Merülő elem kijelzése gondolom, másféle szimbólummal szokott történni.

2018. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Állítsd a mérleget vízszintes stabil felületre, ne mozogjon, be billegjen.
2018. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nézegettem, mindig fel-felvillan a pont, amikor nullát mutat. De ha ráteszek bármilyen könnyű dolgot, akkor már nem villan fel, hanem fixen mutatja a mért értéket.

Az elemet kimértem műszerrel, jó.


Természetesen fixen, vízszintesen szoktam mérni vele.


Azt még kifelejtettem, hogy kétféle szerből 0,04 grammot akartam mérni. Az elsőt lemértem, jó volt. Kikapcsoltam arra az időre, ameddig a másik csomagolásáról elolvastam, hogy mennyi kell belőle. Bekapcsoltam, alapból 0-ról indult, és onnantól hiába szórtam a szert (dupláját kb., mint a másikból), az érték nem ment el nulláról. Amikor kézzel lenyomtam, az érték felugrott, de elengedés után nullára állt vissza.

Legfeljebb egy éves mérleg, zárható fedéllel (por nem megy a kapcsolóba), tárázva talán 5 alkalommal volt eddig.

2018. júl. 28. 11:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Leírásában mit írnak erről?
2018. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Semmit.

Nyilván, ha írnának, nem kérdezném.

2018. júl. 28. 19:02
 6/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem isbilyen van, ott a pont nekem is, semmi jelentősége, ha 0,akkor mindig kiírja.
2018. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha kis súlyt mérsz, akkor rakj rá egy nagxonn súlyú mérőedényt, tárázd és úgy bele a dolgokat. Ha ilyen kevés a tömeg, akkor nem tudja mérni,vagy legalábbis bizonytalanul.
2018. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
*nagyobb
2018. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sőt, ez csak 0,1 gramm pontosságú, szóval nem fogsz tudni pontosan ilyen kis mennyiségeket mérni.
2018. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor ez független a hibajelenségtől.

De azért jó lenne tudni, miért villog ez itt, és mikor nem, akkor miért nem...


Keverőedény volt rajta, abba öntöttem a rovarölőt.

Az enyém 0,01 g pontosságú, direkt ilyet vettem, hogy ne csak a motoros permetezőhöz tudjam használni a gyümölcsösben, hanem akkor is, ha csak fél dl permetet akarok virágspriccelővel egy cserepes növényre szórni.

Eddig mindig szépen mérte a századgrammokat.

2018. júl. 29. 06:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!