Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen vastag vezetékkel...

Milyen vastag vezetékkel vihetek el DC 12V feszültséget 20 méterre?

Figyelt kérdés

8 db 1 W-os LED modult szeretnék meghajtani, amik különböző távolságra vannak a 20 méteren belül.

Jó-e ehhez a feladathoz egy 4-16 W terhelhetőségű 1,67 A -es tápegység?



#tápegység #12V #LED modul #Vezeték méretezés
2018. júl. 31. 16:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Kapcsoló üzemű tápoknál fordul elő."


Konkrétan PC-tápoknál fordul elő, ennek írtam le az okát.

Mondj más konkrét példát, ha tudsz, de akkor lehetőleg szakmai indoklással. Vagy adj róla annyi információt, rajzot, akármit, amiből én meg tudom indokolni, illetve eltudom hinni.

2018. aug. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Szirty ***** válasza:

"akármit, amiből én meg tudom indokolni, illetve eltudom hinni."


Nem ragaszkodom hozzá hogy elhidd!

2018. aug. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Szirty ***** válasza:

"Nem tudom, mi minősül reklámnak, ezért nem linkelném be ide, de privát üzenetben megteszem. :)"


Reklámnak az minősül amikor üzleti haszonszerzés céljából egy termék, szolgáltatás megvásárlására, igénybe vételére hívod fel a figyelmet, arra buzdítasz.


Az hogy beírja valaki hogy "nekem egy Suzuki swift-em van" az nem reklám.


Ez a LED:

[link]

12V DC feszültséget igényel.


Ez a tápegység:

[link]

12V DC feszültséget szolgáltat.

Tehát nem áramgenerátoros.


A 8W-nyi LED modulnak megfelel ez a tápegység.


Az első válaszoló által javasolt 0,5 mm2 keresztmetszetű réz vezeték a 20m-es távolságra teljesen megfelel, akárhogy osztod el a 20 méteren a modulokat.

2018. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"Nem ragaszkodom hozzá hogy elhidd!"


Tehát "ügyesen" kikerülted még azt is, hogy legalább valami példát írj. Méghozzá lehetőleg hasonló kategóriából, szimpla kimenetű CV-tápok köréből, miután én is ezekről beszéltem.

Vagyis az állításod:


"Nem csak PC tápegységnél van ilyen."


Szakmailag megalapozatlan. Máskor majd inkább ne beszélj a levegőbe! Ha megfigyelted, magam szakmailag precízen indokoltam, miután mélységi szinten ismerem, javítom ezeket a dolgokat, vagy néha tervezem is.

Tehát elvárható lett volna, hogy te is add meg a tiszteletet!

Vagy nem kell, semmi gond, de akkor ezt buktad, nincs hivatkozási alapod, nincs igazad.

2018. aug. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Alábbi fotókon látható a szóban forgó A2012Y típusszámú eszköz, ami alapján valószínűsíthető, hogy a 4-16 W terhelhetőség (ami nekem kapásból nem volt életszerű) konkrétan nem is igaz, csak az anrodiszlec.hu kitalációja, akik soha nem arról voltak nevezetesek, hogy értenének is az elektronikához.

Értsd: náluk is ugyanúgy lehet olvasni butaságokat, mint sok hasonló kereskedőnél manapság. Ezek alapvetően kereskedők, nem szakemberek.

Természetesen azzal nincs gond, hogy saját ötlettől vezérelve nem javasolják a max. terhelést, de ez csak saját ötlet, nem gyári ajánlás.

Olyan sincs ebben a kategóriában, hogy ne mehetne terhelés nélkül, hogy ne lehetne kapcsolót is iktatni a kimenetre.

Tehát ez a része már bizonyára csak laikus butáskodás, szerintem:


[link]

[link]


12 V

1,67A

20 W

2018. aug. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 1. 17:34
 17/18 anonim ***** válasza:

"Miért gondolod hogy úgy veszem fel a kesztyűt, hogy sok energiát fektetek majd egy olyan válaszba amit te egész biztosan kimagyarázol a magas szakmai lovadról..."


Nem kimagyarázom, csak megindoklom pont olyan szakmai szinten, ahogy eddig is. Nyilvánvaló, hogy legalább valami nyomorult példát említhettél volna, ha már arra volt időd, hogy kényszeresen ellentmondj nekem, akkor már az sem került volna sok energiába.

De nem tudsz, mert csak levegőbe beszéltél, mélyebb szinten nem is ismered a témát, ezt én rögtön levettem.

Nem is az a gond persze, nem kell mindenkinek ismerni, de akkor az nem is jogosít fel halandzsára.


# 18 Hagyjuk ezt, bukta és kész...

2018. aug. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A vezeték vastagságához nemcsak a távolságot, hanem a használni kívánt teljesítményt is figyelembe kell venni. Ha egy 12V akkuról egy traktort akarsz megbikázni, jó, ha ugyanolyan vastag kábelt veszel, mint a traktorban az akkuhoz vezet. Ha a plafonvilágításod 100 db 12V 6W-os LED lámpából áll, dupla olyan vastag vezeték kellene,mintha 100 db. 220V-os 40W-os izzód lenne.
2018. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!