Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy tranzisztornál honnét...

Egy tranzisztornál honnét tudom hogy mekkora a nyitófeszültsége és hogy menyi áram mehet át rajta?

Figyelt kérdés

2018. aug. 14. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Megnézed az adatlapját, de tranzisztor esetében a "nyitófeszültség" eleve érdekes fogalmazás. Persze, van nyitófeszültsége a B-E átmenetnek, ami még mérhető is, de az csak a szokásos, szilícium tranzisztorokra jellemző érték.

Ha viszont téged a C-E és egyéb feszültségtűrések érdekelnek, az megint más fogalom.

2018. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Resistor válasza:

Ez katalógus adat, beírod internetre a típusát és utána, hogy datasheet.

Amúgy az Si tranzisztor nyitófeszültsége 0.6-0.7V.

2018. aug. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Resistor nevű felhasználó:


Tudom, hogy ezen a fórumon olvasni nem szabad, csak írni, hiszen ezt szorgalmazzák az üzemeltetők is, hogy mások válaszával ne foglalkozz, te ezt igyekszel is betartani.


De én azért is felhívnám a figyelmet, hogy egy tranzisztornak többféle paramétere, nyitófeszültsége van, sőt még azok is függhetnek más paraméterektől, ennek megértésére valók a jelleggörbék.


Tehát a "nyitófeszültség" önmagában nem értelmezhető.


Ha azt írod, hogy B-E nyitófeszültség, annak legalább van valami értelme.

2018. aug. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még hozzátenném, más szempontból még a B-E nyitófeszültség is haszontalan adat, ahogy írod is: Si-tranzisztorok közös jellemzője. Mindenki tudja a szakmában, nincs információértéke.


Ilyenkor kellene tudni olvasni a kérdésben, hogy az ember valószínűleg mire is gondolhatott? Talán a C-E letörési feszültségre, csak nem tudta rendesen megfogalmazni? (Micsoda "ritka" eset e helyen.) Az is egyfajta nyitófeszültség, méghozzá sokkal lényegesebb adat.

2018. aug. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Resistor válasza:
De most őszintén, mekkora a nyitófeszültsége és mennyi áram mehet át rajta? Szerintem piszkosul arra kíváncsi az illető amit én mondtam. És az áramtűrés meg típus függő beírjuk a tranzisztor típusát internetre és ki is adja. Ne bonyolítsuk már neki a dolgokat.
2018. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"beírjuk a tranzisztor típusát internetre és ki is adja."


De akkor már kiadja a többi adatát is és nincs miről kérdezni. Láthatod, hogy még ez is probléma valakinek.


Amikor azt javaslom, hogy inkább a kérdező szándékát kellene kitalálni, az pont nem bonyolítás. Gondolkozzunk már, egy tranzisztornak mi a két legfontosabb paramétere, ami alapján helyettesíteni is szoktuk? Szerinted a semmitmondó B-E feszültség?

Bemegy az ember az elektronikai üzletbe:


– Kérek egy tranzisztort, de 0,6 V legyen a BE-feszültsége!


Érted ezt a szót, hogy "életszerűség"? Ne légy nevetséges! (Most mellékes, hogy komoly ember nem így megy a boltba sem.)


Ez csak annyi, hogy jön egy laikus kérdező, kicsit pontatlanul fogalmaz, előfordul ezen a oldalon és ez még semmi.

2018. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!