Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Neten rendelhető 12 vagy 24 V...

Neten rendelhető 12 vagy 24 V DC feszültséggel működő solenoid elektromágnesnél van erősebb, ha igen, azt minek hívják?

Figyelt kérdés

Nem tudom, milyen tulajdonságot határoz meg a "solenoid".

12V feszültségen "ki lehet -e hozni erősebb mágneseket, mint amit pl. eBay-n találok: Solenoid mágnes, 50 KG emelőerő stb...

Foglalkoztat a dolog.

Hivatkozásokat is adhattok szintén ilyen feszültségen működő, de jóval erősebb mágnesekre.


Az miért van, hogy a tekercs elég nagy, mégis az 50 KG emelőerővel rendelkező mágnes is csak pár MM távolságból vonzza magához a vasat?



2018. aug. 16. 20:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A szolenoid nem angolos majomkodás. Az egy görög szóösszetétel.
2018. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
És egyébként a francia Ampére vezette be, így terjedt el világszerte.
2018. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"A szolenoid nem angolos majomkodás. Az egy görög szóösszetétel."


Szerinted ezt tudják, akik csak angol oldalakról vesznek át szavakat?

Egyébként sem az eredetről beszéltem, hanem egy jelenséget írtam le, amit gyakran tapasztalok a fórumokon. Nyakatekert kifejezésekkel jönnek időnként, mert nem ismerik normális magyar nevét valaminek. Ezt nevezem én angolos majomkodásnak.

Az eredet más dolog, ami lehet gyakran latin stb., már ránézésre is (Wikipédia nélkül is).


De a Wikipédiát sem tudja mindenki olyan jól forgatni, ahogy te az előbb, így könnyű:

[link]

2018. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Egyébként sem az eredetről beszéltem, hanem egy jelenséget írtam le, amit gyakran tapasztalok a fórumokon"

Ami pont nem passzol ide.

2018. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, milyen tulajdonságot határoz meg a "solenoid"."


Ez volt a kérdés, amire reagáltam. Szerintem trollkodás helyett csak túl kellett volna lépnetek rajta, nemes egyszerűséggel. Feleslegesen szaporítjátok a szót, ja nyilvános fórum, bárkinek szabad. De akkor nekem is.

2018. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!