Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12v 2.7 amp töltövel tölthetem...

12v 2.7 amp töltövel tölthetem a 6v 12ah akumlátort?

Figyelt kérdés
2018. aug. 20. 13:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, a feszültség és az Ah-kapacitás pont ugyanaz.


NEM.

2018. aug. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Miért?
2018. aug. 20. 14:02
 3/24 anonim ***** válasza:
Köss sorba vele egy 6V 5W izzót és mérd az akkun a feszültséget, 7,2 voltnál kapcsold le.
2018. aug. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én nem értek úgy hozzá sajnos... körülbelül mennyi ideig töltsem szerinted?
2018. aug. 20. 14:23
 5/24 anonim ***** válasza:
Amíg el nem éri a 7,2 voltot.
2018. aug. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudom meg h el érte?
2018. aug. 20. 14:28
 7/24 Szirty ***** válasza:
100%

Nem lesz jó.


Szerintem ne erőltesd ezt ha nem érted már a válaszokat sem!


Az akkumulátor töltés nem úgy megy hogy ráb@sszuk a villanyt oszt egyszer csak feltöltődik. Nagyon nem úgy megy!


Ha tényleg ezzel akarsz foglalkozni akkor tudj meg sokkal többet a dologról (rengeteg magyar nyelvű infó van a neten).

Ha nem akarsz ezzel foglalkozni akkor meg vegyél hozzávaló töltőt és használd azt, ne mókolj!

2018. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Miért nem lesz jó nagy okos? Nem tölti fel vagy mi? Ha már hozzá szólsz a témához akkor értelmes választ fűz hozzá légyszives! Azért tettem fel a kérdés mert nem értek hozzá
2018. aug. 20. 14:55
 9/24 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Szirty ***** válasza:

"Miért nem lesz jó nagy okos? Nem tölti fel vagy mi?"


Azért mert a 12V az nem 6V! Ha nem akarod felgyújtani a házat akkor ilyesmivel random nem szabad próbálkozni.


Jellemzően mindenki "töltőnek" hívja a hálózati adaptert (fix feszültségű tápegységet) ami nem töltő (nagyon nem).


Ha egy 12V-os ilyen adaptert egy 6V-os akkura kapcsolsz akkor az az adapter gyakorlatilag zárlatba megy.

A túláramvédelmétől függ hogy ez milyen következményekkel jár. Felgyullad, korlátozza az áramot, kiolvad a hőbiztosíték vagy kikapcsol. Egyik sem az az eredmény amit szeretnél.


Az akkumulátorok töltéséhez az akkumulátor kapacitásának és fajtájának megfelelő töltő elektronikára van szükség ami felügyeli az áramot és az akku kapcsfeszültségét és a töltéssi időt, amiket megfelelően kezel.

2018. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!