Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy hagyományos e27 foglalatú...

Egy hagyományos e27 foglalatú led égőt hogyan tudnék felhasználni? A gond az hogy nem 230v-os hanem 12 24 körüli így a csillárba nem mehet.

Figyelt kérdés

2018. aug. 21. 16:42
 1/5 Szirty ***** válasza:

12V-os (vagy 24?) E27 foglalatú LED "égő"?

Hát az nem túl gyakori ám. Technikailag nyilvánvalóan problémamentesen megvalósítható, de ilyet nem nagyon gyártanak mert minek.


Egyébként 12 vagy 24V-os LED fényforrást úgy tudsz felhasználni hogy a neki szükséges névleges feszültséget adod neki.

Ha 12V-os és 230V-ról akarod üzemeltetni, akkor egy 230V AC / 12V DC adapterrel ez megoldható.


Vagy mi is volt a kérdés?

2018. aug. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha e27-es, akkor az 220ba való. a ledek tényleg kevesebbet fogyasztanak, de az elektronika a foglalatban van. Pont mint az energia takarékosoknál.
2018. aug. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Láttam én is az Aliexpressen 12 V-os E27 LED-lámpát.

Épp azért is meglepő, mert először az tűnik fel, hogy olcsóbb a szokottnál, utána esik le, hogy ja, azért olcsóbb, mert ez csak 12 V-os. Majdnem elnéztem én is.


Adsz neki 12 V-ot és akkor nem fog elpukkanni, az ilyen.

2018. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor ez nagy fszság. Bele tenni egy szabvány foglalatba.
2018. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel a 115 V-os E27 lámpa sem védett attól, hogy 230 V-ba tekerjék.

Nem beszélve bánya és egyéb üzemi hálózatokról, ahol érintésvédelmi okból (nedves környezet stb.) 24 vagy 48 V világítási hálózat van. Ahhoz pedig gyártottak már évtizedekkel ezelőtt is 24 vagy 48 V-os E27 izzókat. Vagy 50 V volt ráírva, pontosan már nem emlékszem, de az pont úgy nézett ki, mint egy normál izzó.

Legfeljebb alaposabb szemlélőnek tűnt fel, hogy vastagabb az izzószál, miután kisebb feszültség, nagyobb áram.

Az E27-szabvány csak a fejelést határozza meg, nem a feszültséget.

Ha már így belementünk, sokan azt hiszik, hogy az E-betű Európára utal, de nem. Edisonra utal, ő találta ki ezt a kerekített menetelést, amit Edison-menetnek is neveznek.

2018. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!