Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valamit tudni erről a motorról...

Valamit tudni erről a motorról hogy hogyan kell vezérelni?

Figyelt kérdés

Brushless Motornak tűnik először azt hittem hogy léptetőmotor.

Ha a motor alá nézek 4 kivezetés látható a forgórészben egy mágnes található.

A motor alá tettem a - a pluszt pedig minden kivezetéséhez hozzá érintettem 1-W-W,2-V-W,3-U-W olyankor kezdett el lépkedni.

Hogyan kell bekötni próbáltam több féle képpen is.



[link]


[link]


[link]



2018. aug. 25. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Három fázisban kell vezérelni, de a szükséges teljesítménykapcsoló elektronikát nem tartalmazza, csak a tekercseket, ami csillagba van kötve, gondolom.


Amit rádugtál vezetéket, ott kapja a három fázist.

H-jelű csatlakozók: HALL-elemes visszacsatolás valószínűleg a vezérlőelektronikához.

FG / Frequency Generator Output, itt adja vissza a fordulattal arányos kapcsolt jelet, szokásosan nyitott kollektoros konstrukcióban, vagyis a PC-ventilátoroknál is ismert módon.

+5V segédtápfeszültség az FG / Hall áramkörökhöz. (Nem motortáp.)

GND: a segédtáp ehhez képest értendő.

2018. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!