Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudnám a signalall...

Hogy tudnám a signalall vezérelni a motort?

Figyelt kérdés

Van ez a motorom

[link]

itt levan minden írva de nincs olyan transistorom és nem is értem teljesen a bekötést(kezdő vagyok ezen a téren)

Van egy arduino unom és azzal azzal szeretném vezérelni. Van külső motorvezérlő ic-m, de az oldalon a signal miatt inkább azzal szeretném. Forog piros és fehérre kötve de az alsó két kábel rákötéése nélkül.


Valaki tudna segíteni a bekötésben?

Leírná egyszerűbben vagy tudnátok mondani valami könnyebb bekötést? Hogy menjen a signalon?



2018. ápr. 14. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hú bocs nagyon ködös amit kérdezel. LE tudnád írni magyarul?
2018. ápr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha tényleg ennyire érthetetlenül fogalmaztam. A lényeg, hogy van a motoron négy vezeték. Az oldalon az áll, hogy a piros vezeték 12V és a zöld, fehér a föld(gnd) és a sárga a signal.

Ha jól értem, akkor rákötöm a vezetékeket így egy tápra(esetemben pc tápegységre) és akkor a signal vezetékére tudok jelet küldeni tehát vezérelni a motort(fordulatszám).

De az oldalon lévő kapcsolási rajz hozzá túl bonyolult nekem kezdőnek ileltve olyan transistorom sincs amit leírt. Hogy tudnátok e egyszerűbb megoldást a jel adására arduino unoval. Tehát hogy tudnám vezérelni?

2018. ápr. 14. 18:09
 3/13 A kérdező kommentje:
Tényleg sajnálom, hogy ennyire rosszul fogalmaztam meg a kérdést, biztos siethettem.
2018. ápr. 14. 18:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak gondolom, de a sárga nem vezérlő hanem "leadó". Tehát a motor pillanatnyi fordulatáról ad infót, valószínűleg fordulatonkénti kontakt zárással, vagy bontással a GND-hez képest.
2018. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Megerősítem az utolsó válaszát...
2018. ápr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezt a részét megnéztem és én tévedtem tényleg a fordulatszámot mutatja. De megpróbáltam mindent, de kiolvasás sehogy se ment. Abban tudnátok segíteni? Az oldalon tényleg érthetetlen számomra az a kapcsolási rajz.
2018. ápr. 14. 20:20
 7/13 A kérdező kommentje:
a gnd az megvan de legfelül se értem mi az a "sv"
2018. ápr. 14. 20:23
 8/13 anonim ***** válasza:
A kapcsolási rajz lényegében egy ötlet a jel erősítésére, az sv pedig a tranyó tápfesze.
2018. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

az sv az 5V

ahogy a kódból nézem valahogy úgy működhet, hogy 50% HIGH, 50% LOW, vagyis ha egyszer körbefordul a motor, a fordulat feléig LOW a másik fele alatt HIGH.


a kapcsolás meg azt csinálja, hogy ha a signal HIGH, akkor az arduino pin4-et lehúzza 0ra, mert zár a tranzisztor, ha pedig LOW, akkor a pin4 5V-on lesz. Gyakorlatilag invertálja a jelet.

Ez a kapcsolás azért kell, mert az Arduino pinen nem lehet több mint 5V, és a signal gondolom a piros vezetéken lévő fesz és 0 között mozog.


Ott a kód ctrl+c, ctrl+v

2018. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :D Végül sikerült megcsinálnom kb 130k gondolom az rps(kodban) és az rpm meg kb 2000-et ír a soros monitoron.
2018. ápr. 14. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!