Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Régi fénycsöves lámpa nagyon...

Régi fénycsöves lámpa nagyon búg. Mit lehetne vele csinálni?

Figyelt kérdés

Elég régi, 4 cső megy belé.

2 világít, de valahogy a villany nagyon hangosan zúg/búg.

Ha kicsit megütögetem akkor elhalkul, de kis idő múlva újra kezdi.



2018. szept. 7. 14:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

tudom hogy hívják azért is írtam hogy mit kell MONDANI mert sok helyen néztek rám hogy mi az.


Nekem osram van, az irodában 190nm bevilágítva egy se ment tönkre 8 év alatt.

tesztelni teszteltem, a 40 wattos valami 78 wattot fogyasztott, előtéttel meg 42 watt.. nem mindegy ám. Okéé nem a duplája de majdnem.


az élettartamhoz visszatérve, ott is cseréltem ahol ritkán van használva, azért mert a gyujtó örökké tönkrement ha le fel kapcsolták, és a fénycső is. Ezzel az előtéttel meg semmi se megy tönkre bírja a ki be kapcsolást. Sőt sok már rossz fénycső hopsz működni kezdett vele :)


az átvezetékelés kb 5 perc, túl lehet élni.. főleg hogy már órákat eltöltött a kínlódással, és továbbra is zúg.

2018. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Szirty ***** válasza:

"tesztelni teszteltem, a 40 wattos valami 78 wattot fogyasztott, előtéttel meg 42 watt.."


Ez hogy jött ki?

Áramot mértél és P=U*I ?

2018. szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"a 40 wattos valami 78 wattot fogyasztott, előtéttel meg 42 watt"


Az mindenesetre tény, hogy a fojtónak van valamennyi melegedése, ami hatásos teljesítmény, tehát a fogyasztásmérő "elkönyveli" és valakinek fizetni kell érte.

Az elektronikus előtétnek is van valamennyi (kevesebb) hőtermelése, az is veszteség.

Viszont azt nem tudhatod, hogy a két eszköz mennyire egyformán hajtotta ki a fénycsövet. Mire gondolok, első esetben lehetett 40+38 = 78W, másik esetben 35+7 = 42 W, de ezt csak hasraütés-alapon írtam, a példa kedvéért.

2018. szept. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a vasmagos fojtók is változtak, de a régi adatot egészen pontosan megírtam, azaz, hogy a 40 W-os fénycsőhöz való fojtó 10 W-ot füstöl el.
2018. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Szirty ***** válasza:

Megmértem.

Elektronikus előtét, 2x36W

OSRAM Quicktronic fit T8 QT-FIT8

Fénycső: 2db General electric Polylux XL FT8/36W/840 4000K


Feszültség: 230V AC 50Hz

Hatásos teljesítmény: 79,2Watt

Látszólagos teljesítmény: 79,7VA

CosFi: 0,994


Induktív előtét:

2db Helvar L36A-T

Kondenzátor nélkül


Feszültség: 230,3V AC 50Hz

Hatásos teljesítmény: 85,6Watt

Látszólagos teljesítmény: 185,6VA

CosFi: 0,463


A műszer amivel mértem: Voltcraft VC870

Mindkét mérés ugyanazzal a két csővel történt. Mindkét mérés előtt hagytam bemelegedni a csöveket.

A csövek által leadott fényintenzitást sajnos nem tudtam megmérni, mert a megvilágítás mérőt nem sikerült felkutatni.


Az mindenesetre látható, hogy a különbség egyik válaszoló jóslatát sem igazolta.

2018. szept. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Miért derül ki ebből bármi? Arról folyt a beszélgetés, hogy az induktív előtét veszteséget okoz - én mást nem látok leírva. De a mérésből ez nem tud kiderülni. Pontosabban annyit tud, hogy a tápvezetéken mennyi a veszteség (ha nincs kondenzátor, de hát többnyire van).
2018. szept. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Szirty ***** válasza:

"Miért derül ki ebből bármi? Arról folyt a beszélgetés, hogy az induktív előtét veszteséget okoz"


Segítek: Arról folyt a beszélgetés, hogy elektronikus előtéttel lényegesen kevesebbet fogyaszt mint induktívval.


"én mást nem látok leírva."


Én meg ezt látom leírva:


"NEM FOG BÚGNI, FELE annyit fog fogyasztani"


Sztrogoff nevű felhasználó válasza:

"A felét nem, de a felének a felét igen."


Mi derült ki? Az hogy mindkét állítás túlzó.

Hogy hogy nem volt ez egyértelmű a leírtakból?

2018. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Jaj, istenem. :D

"Arról folyt a beszélgetés, hogy elektronikus előtéttel lényegesen kevesebbet fogyaszt mint induktívval."

És ez miben különbözik attól, amit én írtam, hogy "az induktív előtét veszteséget okoz" ? :D

"Mi derült ki? Az hogy mindkét állítás túlzó."

Hát ezt kérdeztem előző hozzászólásomban is, hogy ez honnan derül ki? A kérdésemet fenntartom. A mérésből semmit nem tudsz meg, sem az elektronikus előtét veszteségét, sem a vasmagosét.


Másfelől meg, az olvasás még oké? Mert ezt "A felét nem, de a felének a felét igen" pontosítottam: "Lehet, hogy a vasmagos fojtók is változtak, de a régi adatot egészen pontosan megírtam, azaz, hogy a 40 W-os fénycsőhöz való fojtó 10 W-ot füstöl el." Érted? A RÉGI ADATOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Érted?

2018. szept. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Szirty ***** válasza:

A fogyasztásról beszéltünk.

Ugyanaz a fénycső nem fogyaszt kétszer annyit vasmagos előtéttel. Ez a mérésből szerintem egyértelműen kiderült. De még negyedével többet sem.

Kb. egynyolcad a különbség. Te meg erre írtad azt hogy a felvett teljesítmény negyedével többet fogyaszt, pedig nem!


"azaz, hogy a 40 W-os fénycsőhöz való fojtó 10 W-ot füstöl el." Érted? A RÉGI ADATOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Érted?"


Persze hogy értem, nyugodj meg! Nem kell leordítani a monitorom az asztalról. 10W-ot ettől még disszipálhat, nem erről szólt a hozzászólásom.


Bocsánat hogy a "cáfolatban" megszólítottalak, de őszintén szólva te kezdted azzal, hogy a mérési eredmények miatt betámadtál azzal hogy semmit nem tudtunk meg belőle. Pedig majdnem annyit megtudtunk amennyit akartunk (talán te nem).

2018. szept. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Értsd már meg végre, hogy semmit nem tudsz meg ebből a mérésből... Ebből csak azt tudtad meg, hogy az elrendezés összesen mennyit eszik. És?
2018. szept. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!