Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Napvihar esetén hogyan védhető...

Napvihar esetén hogyan védhető meg egy hard disk adatai? Fém árnyékolás segít?

Figyelt kérdés

2018. szept. 23. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Csakis az ólomkazetta vasbetonban elzárva.
2018. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen és 6 méter mélyen elásva
2018. szept. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Volt már ilyenre példa, hogy napkitörés tönkretett volna merevlemezen tárolt adatokat?


Nemrég volt egy hatalmas napkitörés, az utóbbi 100 évben példátlan nagyságú volt. Azt tudom, hogy bizonyos műholdakon kellett "állítani" és (főleg az egyenlítőhöz közeli területeken) a telekommunikációban is okozott kisebb-nagyobb fennakadásokat. Akkor volt, hogy az átlagosnál több ember panaszkodott fejfájásra, egyes orvosok ezt is a napkitörés számlájára írják. De olyant nem hallottam, hogy merevlemezben kárt tett volna. Szerintem azok kellően le vannak árnyékolva. És ha neadjisten akkora napkitörés lenne, ami a merevlemezekben is kárt okoz, akkor ennél sokkal nagyobb problémáink is lesznek.

2018. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csakis a kettős árnyékolás segít.
2018. szept. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!