Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autó erősitő? Teljesitmény?...

Autó erősitő? Teljesitmény? Lehetséges? Kapcsolás? Watt?

Figyelt kérdés

adott egy autó erősitő és kiváncsi vagyok hogy


ezzekel az alkatrészekkel mennyi wattot tud


leadni az erősitő.


2SA1694

2SC4467

C3198 tranzisztor


szűrő/előerősitő RC4558d


inverter 2x IRFZ44

Egyenirányító 2x FMG22S


TIP41-TIP42 (ez nemtudom mire szolgál)


gyárilag twister u.s.a tw500 van ráirva a


dobozára vagyis 500wattot tud leadni



2018. okt. 28. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Teljesítményt nem ezekből lehet tudni.

Tápfeszültség és terhelőimpedancia határozza meg, meg persze az sem mindegy, hogy hídkapcsolás vagy nem

Meg a D-osztályú sokkal jobb hatásfokú, mint a klasszikus lineáris végfok.

Autós erősítőknél legfontosabb paraméter a belső DC-konverter feszültsége, ami a 12 V-ot felnyomja nagyobb értékre, miután arról megy a végfok.

2018. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egyébként az inverter fogalma az egyenirányító ellentéte: DC --> AC.

Inverternek nevezik a fénycsöves háttérvilágítás meghajtóját.

Autós 12 V DC --> 230 V AC átalakító is inverter.

De nem inverter az erősítőben lévő konverter: DC --> DC.

2018. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sok webshop is inverternek árulja a konvertert..

De akár lehet transzverter is...

Amúgy meg az autós is inverter,mert az is ac-t csinál,csak a végén egyenirányítva van,,és dc lesz belőle.

Ennyi...

Az a Twister erősítő kb 2*60 RMS-t tud,4-ohmon,vagy hídban kb 1*150 RMS-t,,,többet ne remélj tőle.

2018. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, ez szakmai kérdés, amiről láthatóan nem sok lövésed van, úgyhogy nem kell ez az arc:

"Ennyi..."

Ostobaság. Ilyen alapon nevezhetnéd a PC-tápot is inverternek, vagy a BLDC-motorokat AC-motornak. Ja, mégsem annak nevezik, mert DC-tápról működik, komplett az egész motor (most olyan finomságokba ne is menjünk bele, hogy még azon belül is van AC-kimenetű, vagy kapcsolt DC-kimenetű elektronikával vezérelt BLDC-motor).

Sok webshop (ja, minden hazai buta webshop) "LED-izzókat" árusít, amiben nincs is izzószál.

Egyik elektromos autókkal foglalkozó "szaklap" buta cikkírója inverternek nevezte még az autóban lévő töltésszabályzót is. Mert amúgy tökhülye a témához. De lehetne hosszan sorolni.

Nézd, laikusoknak mindent lehet, nyugodtan beállhatsz te is abba a sorba, akik bután összevissza kevernek fogalmakat.

Magam részéről a szakmai definíciót megadtam, ennyi. Te egyénileg úgy mondod, ahogy akarod, hozzáértők előtt úgy röhögteted ki magad, ahogy akarod. Ez már a te magánügyed.

Csak ne akard megdumálni a tényeket! Mintha azt mondanám, hogy a víz forráspontja 100 °C, erre te elkezdenél magyarázni, hogy nem úgy van az... Vagy azt mondom, 230 V van a konnektorban, erre te megmagyarázod, hogy nevezhetjük azt 220 V-nak is, nem mindegy?


Nem mindegy!

2018. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy nemcsak webshopokban futni bele ilyenbe,hanem még pl a Hobbielektronika,,elektrotanya oldalán is,,ahol már vannak szakik bőven,,és ott is inverternek írják,illetve konverternek is vegyesen,ami ac-t csinál elsődlegesen,,de utána,hogy te egyenirányítod vagy sem szerintem felhasználásfüggő...

Max ott lehet a böki,hogy a tápnak a szabályozó visszacsatolása a kimeneten előállított dc-feszt figyeli,,szóval kell hozzá mindenképp a dióda híd,,és így már konverter megnevezésbe esik a kapcsolás tipusa..

De amúgy ha a hálózati AC 230-as konnektorba bekötök egy graetz hidat,,egyéb célból,hogy Dc jöjjön ki,, az akkor is hálózati Ac 230-as fali konnektor ajzat néven fog futni......

Csak épp nem szabványos....

Másik,hogy se nem 220-van a konnektorban és se nem 230,mert ez ingadozik a terhelés,a hálózati ellátás minősége,és a vezetékek keresztmetszete,illetve a szerelési minőség,és a kontakt érintkezés függvényében,,,ha már ennyire rámászunk a szakmai és taktikai dolgokra....

Mivel nem stabilizált feszültségről beszélünk,,ezért szerintem felesleges bárkinél is belekötni ebbe,hogy az márpedig 230,,és nem 220,,mert a kapocsfesz lehet akár 240-is,,de megterhelve meg 218-is...

Amúgy autós erősítőket " is " javítok,régóta,,vagy saját használatra vagy eladásra,,és mikor a tápegység részét javítom,akkor nem panaszkodik az elektronika,hogy leinvertereztem :-)

Nekem ez olyan,hogy ilyenekbe abszolút nem kötök bele,mert úgyis tudom miről van szó,,élő példa,ledégő,vagy izzó,meg fénycső helyett neon,,,nem is érdemes okítani senkit,mert ez amolyan szleges,,így mondják több százan,vagy ezren,,te meg egyedül úgysem tudsz kijavítani,,megtanítani annyi embert...

Én inkább a tápokat,,legyen az trafós vagy kapcsolóüzemű,,csak úgy hívom,hogy " powerszupláj " magyarosan :-)

Ez a legjobb,,ebben benne van minden...

De amúgy én meg arra tudok harapni,ha valaki kérdez valamit,,és a második vagy max a harmadik válasz után elkanyarodik a téma tök másfelé,,és szerencsétlen nem lesz okosabb tőle,,csak jót nevet,hogy két vagy három okostojás fotelharcos kocka egymással balhézik,,sokszor feleslegesen,,aminek szinte semmi hasznát nem veszi a kérdező...

De igazából ezzel sem lehet sokmindent kezdeni,rengeteg fórumon van,hogy ha valaki nem igazán ért a dologhoz,vagy a kérdést nem érti,akkor be kell vágnia valamit amivel előrukkol,,és nyomja a dumát,,csak épp nem az volt a kérdés,,és nem válasz a kérdésre sem...

Ha meg végképp elfogytak az érvek akkor jönnek az anyázás meg apázások,,meg egyéb nem létező kitalált mesék,egymás személyes dolgaira,,,de csak hogy legyen valami...

Üdv...

2018. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hogyne lennének butaságok, minden szakmai oldalon. És akkor mi van, attól még a butaság nem lesz követendő.

De biztosan nem fogunk egyetérteni, mert én már attól elhányom magam, hogy az AC-t kisbetűvel írod, nem ütsz szóközöket az írásjelek után stb. lehetne sorolni az igénytelenség különféle megnyilvánulásait.

Ja, de arra van eszed, hogy feleslegesen trollkodj te is, tényleg képes vagy megdumálni még a 220 V-ot is. Nevetséges...

Meg ilyen angolos majomkodások nálam a langyos kategória, mint a videókari, szemcsi, türcsi (szemüveg, törülköző).

Ne röhögtess ember, megtestesíted mind, amiktől én hányni szoktam a fórumokon, vagy minimum szánakozni.

2018. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Videókari,,szemcsi,, türcsi,,,meg ezekben mi az angolos ?

Talán becézésnek hívják nem ?

Ahogyan a keresztneveket is szokták... ugye-ugye ?

Nekem meg az a nevetséges mikor egy autós erősítővel kapcsolatos kérdésnek a kommentei között befigyelnek olyan szövegek mint villanymotor,,és társai..

2018. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A mondatba már bele volt kódolva, hogy egy vérbeli troll fogást találhasson rajta.

Trollok jellemezője ugyebár, hogy szeretik hülyének is nézni a másikat. Például elkezdesz nekem magyarázni a hálózat ingadozásáról, minta sejtésed sem lenne róla, hogy valószínűleg szakmabelinek okoskodsz, tök feleslegesen.

Hülyének nézel, mintha én nem tudnám, mi angol, mi nem.

Nyilván úgy értettem, hogy az angolos majomkodásokat is épp olyan langyos dumáknak tartom, mint a "napszemcsizést", amit szerintem egy igazi férfi nem ejt ki a száján.

Mekkora homár dolog, nem is értem néha, amikor fórumokon ilyeneket írnak, állítólagos "férfiak".

Igen, hiába én még oroszul tanultam, de nagyon jól eligazodom az angol oldalakon is, 20 év alatt rengeteg ragadt rám, plusz még a feliratos sorozatok napi fogyasztása.


Viszont én még magyar könyveken nőttem fel, tehát megadom a tiszteletet Anyám nyelvének.

Nem veszed észre, hogy te csinálod itt a "feszültséget". Leírtam egy egyszerű tényt:

AC --> DC (egyenirányító).

DC --> AC (előbbi ellentéte, azaz inverter).

Rendes ember ezt ennyiben hagyja, kész. Tényeken nincs mit vitatni. Már el is süllyedt volna.

Nem úgy te! Te belekötsz az élő fába is, ilyen az igazi troll.

2018. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A kérdező elírt egy dolgot,ezt kijavítottad,oké,,de a kérdésére még egy saccperkb vagy szerintem ez ennyi vagy annyi választ nem fűztél hozzá,mert az úgy hitelesebb lenne...

Legalább látszódna a segíteni akarás,vagyis bele lenne "kódolva"

Én az ő helyében azt írtam volna,hogy köszönöm szépen,de most nem erre vagyok kiváncsi,hanem egy a témában jártas tapasztaltabb ember válaszát várom..

Ez kb olyan hogy ha tetőt szeretnék lefedni és segítséget kérnék hogy mit hogyan,,van minden ami kell és a kátránylapokat hogy tegyem,meg hogy olvasszam stb...és valaki beír egy olyat,hogy az nem kátrány hanem bitumen,,azt kész itt vége is a kommentnek,na ilyennek mondanám hogy ha nem tudsz rendesen segíteni,illetve a kérdésre válaszolni akkor ne is szólalj meg inkább...

Kezd uncsilenni már ez az egész :-)

Felafejjel :-)

2018. nov. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocs csak annyi ha a felhasználóneved ki lenne írva akkor nem a %-ok alapján venném észre hogy ugyanaz a második kommentelő is mint az első,,és akkor nem is fárasztottam volna magam azzal,hogy trollkodjak neked mert az első válaszoddal valóban segíteni akartál neki...

De erre kitértem az előző válaszokban is,csak nem írtad,hogy te voltál az egyes kommentelő is,,most vettem észre...

Na ez szép volt....

Mindegy úgyis unatkoztam,sok időt nem vesztettem...

Üdv.

2018. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!