Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akkumulátoros kisgépeknél...

Akkumulátoros kisgépeknél (fúró, csavarozó stb. ) miért nem szelepel az adattáblán a gép teljesítménye Watt-ban?

Figyelt kérdés
Csak azt tudom elképzelni hogy azért mert az akku töltöttségétől függ a teljesítmény, de akkor is megadhatnák hogy ideális töltöttégű akkunál hány Wattos a gép vagyis hány Joule munkát végez a gép másodpercenként?

2017. okt. 14. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

És ha megadnák, hova tennéd?

Meg van adva a nyomatéka, az nem elég?

2017. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha megadnák, könnyebben össze lehetne hasonlítani a különböző gépeket, nem kellene átszámolgatni, fontolgatni azt, hogy melyiket éri megvenni.

A nyomaték egy fúrógépnél csak egy szám. Nem mutatja például azt, hogy mekkora fordulatszámon tudja leadni ezt a nyomatékot.

Ha például van egy vezetékes barkács fúrógéped, arra rá van írva, hogy 500 watt, és a max fordulatszám 3000/perc. Innen tudhatod, hogy a maximális teljesítményét a 3000-es fordulatszámnál adja le.

Csavarbehajtásra nem biztos, hogy fogod tudni használni, mert alacsony fordulatszámon használva nincs megfelelő hűtése a motornak, és nagyon könnyen túlterheled, leégeted a motort, vagy a szabályozó elektronikát.

Egy csavarbehajtóra viszont a nyomaték van ráírva, a maximális fordulatszám pedig 500 és 2000 között kapcsolható. Értelmezve az adatokat, ez azt jelenti, hogy egy ilyen akkus géppel sosem fogsz tudni olyan gyorsan fúrni, mint egy vezetékessel, mivel a vezetékes eleve magasabb fordulatszám tartományban képes dolgozni.

A csavarbehajtónál viszont a nyomaték számít elsősorban, és az is szempont, hogy alacsony fordulatszámon se terhelődjön túl a motor.

Csavarbehajtáskor az 500-as maximális fordulatszám is bőven elegendő tud lenni, ha a vezetékes fúrógép 3000-es fordulatával hajtanám be a csavart, nagyon könnyen túlhúznám, szétrepesztve az anyagot, amibe tekerem a csavart. Nyilván itt az alacsony fordulatszám tartomány lassabb munkavégzést eredményez, de jobban kontroll alatt lehet tartani a munkát.

A joule az ütés erejét jelenti az ütvefúróknál. Ez is csak egy szám, mert nem mindegy, hogy percenként mennyi ütésre képes a gép. Ha kevésre, akkor lassú lesz vele a munkavégzés.

Összegezve a mondandómat, aki univerzális, mindenre használható gépet szeretne venni, azt sajnos el kell keserítsem, mert a legtöbb szerszámgép csak egy szempontnak igyekszik megfelelni. Ezt a gyártók igyekeznek úgy feltüntetni, hogy minden más adat lényegtelennek tűnjön. Tehát fúró-csavarozóknál a nyomatékot, a fúrógépeknél a teljesítményt, és fúró-kalapácsoknál a joule ütéserőt. A legtöbb gép képes bizonyos fokú átfedésekre ezen tulajdonságok között, de senki nem fog egy tízkilós fúró-kalapáccsal csavart behajtani sérülékeny, vékony anyagba.

2021. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" de senki nem fog egy tízkilós fúró-kalapáccsal csavart behajtani sérülékeny, vékony anyagba."

De, én. Ilyen adapterrel.

[link]

2021. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valahogy sejtettem én, hogy rajtam kívül is lesz még valaki, aki kipróbál ilyen dolgokat.:) Azért, amikor a számítógépem billentyűzetét szedtem szét tisztítás céljából, és meguntam a rengeteg apró csavart, majd nekiálltam fúrógéppel visszatekerni, volt pár, aminek megszakadt a menete. Ha a nagy fúrókalapácsommal próbáltam volna ilyesmit, biztos még több ilyen lett volna. Viccen kívül, létezik az a csavar, aminek simán neki merném engedni a nagy fúrókalapácsomat, nem félnék, hogy megszakad tőle a menet.

Az ütvecsavarozó kis akkus gépek hatalmas nyomatékán viszont tudok csodálkozni.

2021. márc. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az ütvecsavarozó kis akkus gépek hatalmas nyomatékán viszont tudok csodálkozni."

Nagy fordulatú DC motor, nagy áttétel, jól terhelhető cellák, jól hangolt szabályzás.

2021. márc. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!