Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy létezik az, hogy rendesen...

Hogy létezik az, hogy rendesen lebiztosítékolok valamit, és rá se hederít az akksi, tök simán szikrázik és leég as vezeték?

Figyelt kérdés

Miért nem védi meg? Mi ilyenkor a hiba? Hát pont azért tettem be nem is egy helyre biztosítékot, hogy ilyen ne történhessen meg, erre meg kb mintha ott se lenne.

Ez mitől függ?



2013. jan. 19. 07:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Bizony a biztosítéknak ez lenne a szerepe.

Két tippem van:

1.) Valamit rosszul kötötél be.

2.) Túlbiztosítottad, ha egy 0,22 vezetékre 10A-es biztosítékot teszel, akkor előbb fog a vezeték leégni, mint a biztosíték.


Rajzot esetleg tennél fel?

2013. jan. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

hát nincs rajzom, ezt csak én állítottam össze itthon, mert több mindent is működtetek autó akksiról, na és 3 db 2,5-ös vezeték jön le mindkét pólusról, és szálanként tettem bele egy 20 A-es biztosítékot.


Vagy esetleg az gond lehet, hogy van olyan fogyasztó, amihez csak 0,75-ös vezeték megy, és ehhez már sok a 20 A?

2013. jan. 19. 07:59
 3/15 anonim ***** válasza:
ahogy az első irta, szerintem is túlbiztositottad, a 20A biztositó később ég ki mint a vezeték vagy az eszköz! mekkora teljesitményű fogyasztót kötöttél rá? Azt kell kiszámitani, mennyi annak az áramfelvétele és afölött kicsivel kell biztositót választani
2013. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Bálint Istvan52 ***** válasza:
a 2.5 vezeték simán elviszi a 40 A-t, de ha ekkora áramok folynak az autó saját rendszerén kívül, még járó motorral sem sokáig bírja. üdv istván
2013. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ja és először ismét nézd át az egész rendszert, mert ha rendesen működne, akkor biztositék nélkül se szabadna szikráznia és leégnie a vezetéknek! Valami zárlatos!
2013. jan. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Bízd szakemberre.

Ha fel akarod gyújtani a kocsit, van egyszerűbb módja is.

2013. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

igen, igazad van utolsó, egy autóvillamossági szakember már egyszer felgyújtotta a kocsimat, inkább mellőzném, na meg minden xar miatt nem szaladgálok oda.


egyébként semmi hiba nincs a rendszerben, csak az én hülyeségem miatt ér össze olykor a két pólus, na mindegy, de hát pont ezért biztosítékoltam le ugye


a fogyasztók meg vegyesek, van ami csak 4-5 A de van 18 A-es is.

2013. jan. 19. 10:23
 8/15 anonim ***** válasza:

"hát nincs rajzom, ezt csak én állítottam össze itthon"


Nem is feltételeztem, hogy rajzból dolgoztál, de amit összeállítottál csak le tudod rajzolni!?


Aztán majd elmélkedünk, hogy hol rontottad el!

2013. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
oké, megpróbálom! :D
2013. jan. 19. 13:59
 10/15 A kérdező kommentje:

Harkonnen!


Lerajzoltam, hát remélem kivehető valamennyire:


[link]

2013. jan. 21. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!