Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vettem egy SONY BRAVIA 4K UHD...

Kook Attila kérdése:

Vettem egy SONY BRAVIA 4K UHD TV-t. A következő problémák vannak: szaggat a 4K betöltés, szaggat a TV adás, az internet nagyon lassú vagy be sem tölt. Hogyan tudnám felgyorsítani a netet? Mit kell tudni a 4K Tv használatáról? Ki ismeri ezt a típust?

Figyelt kérdés
TP-Link Router 300Mbit/s internetem van

2017. júl. 26. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
300Mbit/sec -es neten ne akarj már 4K-s adást nézni! Kevés hozzá, minimum 1 Gigás net kell neki.
2017. júl. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Így első olvasásra, sztem egy szoftverfrissítéssel próbálkozhatsz amit a TV menűjéből el lehet végezni.

Vagy a gyártó honlapjáról.


Annyit tudjál, hogy a 4k hoz pl Youtube-on, már 50 Mbit-es net is tökéletes akadás nélkül.


Én leellenőrízném, hogy valóban megvan e a 300 Megabit amiért fizetel.


speedtest.net pl.


mert ha csak 20 at vagy 10 et fog mutatni akkor a szolg

áltatód keményen átver.

2017. júl. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csináltam tesztet:

Download speed: 16.44 Mbps

Upload speed: 15.62 Mbps

2017. júl. 26. 08:10
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

"300Mbit/sec -es neten ne akarj már 4K-s adást nézni! Kevés hozzá, minimum 1 Gigás net kell neki."


100Mbit/s bőven elég 4k-hoz... Gigabites net, persze :)


"TP-Link Router 300Mbit/s internetem van"


Ez csak a router. Annak is a wifi (elméleti maximum) sebessége. Ez nem az interneted sebessége. Az mennyi? Mennyire fizetsz elő? Egyáltalán wifin csatlakoztatod a tévét a routerhez? Kábellel próbáltad? 16 Mbit/s az kevés lesz 4k-ra. Tudni kell, hogy wifin többnyire messze nem éred el a maximum sebességet, akár szobán belüli elhelyezésnél sem.

2017. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
300 Mbps inetrnetre fizettem elő. Wifin csatlakoztam. Kábellel nem probáltam.
2017. júl. 26. 08:29
 6/7 anonim ***** válasza:
kábellel jó lesz
2017. júl. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Wifiről megy a tévé?

Közös légtérben van a routerrel?

Mert sajnos egyetlen közfal is rengeteget ronthat.

Nekem azóta problémamentes (80-120 Mbps) a sávszélességem a szobámban, amióta megvettem a gigabites TP-linket, 300 m (szakadékban hátszéllel, ezt figyelembe kell venni) hatókörrel, ez már átlövi a falon a szükséges tempót.

2017. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!