Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha bedugom a led szalagot nem...

Martinszabo31 kérdése:

Ha bedugom a led szalagot nem csapja le a biztosítékot?

Figyelt kérdés
Vennek egy led szalagot 5 metereset. [link] Konkretan ezt. Ha bedugom a hosszabbitomba akkor nem fog kisulni a tapegyseg es lecsapni a biztositekot?

2018. dec. 26. 22:57
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:

Miért merült fel benned ez a kérdés?


Egyébként szerintem elég kicsi az esélye.

2018. dec. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy annyira rossz lenne nálatok az elektromos hálózat, hogy egy 12 Voltos LED szalag levágja az automatát :D
2018. dec. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő átalakítót veszel hozzá és az átalakítót dugod a hosszabítóba és ahhoz csatlakoztatod a LED szallagot nem lesz semmi baj.
2018. dec. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Színváltó Rgb Led Szalag Szett 5M,

Távirányítóval, Fényerő Szabályozással

* 30 X Smd5050 Epistar Led/M

* Színhőmérséklet: Rgb

* Sugár Szög: 120°

* Teljesítmény: Maximum 7,2W/M

* Távirányító 24 Gombbal Színváltás & Fényerő Szabályozás

* Ip65 Beltéri – Kültéri Használatra


* >>>>>>Tápegység: Dc12V 3Amp Beltéri Használatra<<<<<<


* Működési Hőmérséklet: -20°C & 45°C Között


Szerencsére a tervező mérnökök fejében is megfordult ez a gondolat, ezért mellékeltek egy tápegységet a szetthez, ami alkalmas arra hogy biztonságosan üzemeltethesd róla a led szalagod.

[link]

Úgy alakították ki, hogy a villás része csak a konnektorba, a 12V-os dugó pedig csak a led vezérlőbe legyen csatlakoztatható, ne lehessen véletlenül vagy szándékosan sem felcserélni a kettőt. Ez a megoldás biztosítja az áramütés elleni védelmet, a 12V-os rész érintése ugyanis a hibáktól mentes eszköz esetén teljesen veszélytelen. Ezt jelzi az adapter adattábláján a kettős négyzet szimbólum, ami szakmai kifejezéssel élve a kettős szigetelés jele.

2018. dec. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

"kisulni a tapegyseg"


Ezt a "kisülési" butaságot is honnan veszik az emberek, rejtély. Mert csak beszélnek össze-vissza olyasmikről is, amiről fogalmuk sincs.

Vagyis nem az a furcsa számomra, hogy valaki nem ért hozzá, nem lehet mindenki szakember.

Viszont én nem szoktam olyan szavakat használni, melynek nem vagyok tisztában a jelentésével.


A tápegység bemenetén van pufferkondenzátor, ami egyenirányítón keresztül töltődik fel (nem kisül).

Ennek hirtelen feltöltődése okozhat néha szikrázást, viszont szokás beiktatni még áramkorlátozó ellenállást, illetve NTC-t, ami ezt mérsékli.

2018. dec. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonok minden segitseget! Az ismeretlen szavak hasznalatara pedig csak annyit mondanek, hogy felenk mindenki kisulesnek hivja, de azert koszi!
2018. dec. 27. 09:56
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
Attól még nem kellett volna lepontozni, nem tudom, melyik majom volt, de sok esze nem lehet.
2018. dec. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!