Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Átvertek minket egy maszek...

Átvertek minket egy maszek boltban egy laptoppal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyasvalakinek szeretném kérni a tanácsát, aki jártas ezekben. A laptop kb. fél éves, és most jelentkeztek/mutatkoztak meg a problémái, ami a szervizek szerint a hardver gyengeségének tudható be (konkrétan a grafikus chip-nek).

Lényeg: Grafikusi OKJ-ra vettek nekem laptopot, konkrétan édesapám. Ő 280.000ft-ot költött erre a gépre. A laptopban egy 7. generációs I5-ös processzor van, 8gb ddr4-es RAM, és egy nvidia MX940-es videokártya. Ebből a kártyából kétféle verziót adtak ki: Egy ddr3-asat (4gb, 64bit) és egy gddr5-öset (2gb, 128bit). Az utóbbi grafikus chip-re lenne szükségem minimum.

Bent azt mondták, hogy ők ehhez nem értenek, és nem vállalják a cserét se semmit, mivelhogy az apám a vételnél ezt választotta, és megvette. Egyébként a laptop márkája HP.

Viszont apa mikor szakértők véleményét kérte, ők leírtak egy konkrét specifikációt, ami nem felelt meg... Közölte velük apám, hogy erősebb grafikusi programokat fogok használni, ők viszont azt mondták, hogy nem neveztük konkrétan nevén a programokat, így tulajdonképpen akár a Microsoft Paint-ről is lehet szó, és azt fújták, hogy ők nem értenek ehhez, így viszont nincs joguk eladni, hogyha műszaki áruház, nem?

Valamint a laptop eredeti ára, bárhonnan megrendelve 190-200 ezer forint között mozog, ők pedig 280 ezerért adták ezt 2018 júliusában. A laptop értékét visszanéztem júliusig, változott-e, de a grafikon szerint nem, tavaly július óta ugyanannyi az ára.

A laptop zúg már szimplán filmnézés közben is, pedig jár a levegő rendesen, és kemény felületen van. Eközben nem fut sem torrent, sem más egyéb.

Az nvidia vezérlőpultban pedig folyamatosan át kell kapcsolgatni az intel-es grafikus chipről az nvidiásra, mindegy az is, hogy az operációs rendszert hányszor raktuk rajta újra...

A jótállás érvényes még rá.

Mit tudnánk tenni ebben az esetben? :(

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat előre is!



2019. jan. 18. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal kellett volna jelezni, így jártál.
2019. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is az a véleményem, hogy ti voltatok tájékozatlanok. Jobban oda kellett volna figyelni a vételnél. Emellett grafikusi tevékenységre a PC-nél ezerszer alkalmasabb Mac-et kaptál volna már ennyi pénzért.
2019. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem fikázást kértem, sem megerősítést a dolgokról, mert tisztában vagyok a helyzettel. Segítséget kértem, hogy mit tudok tenni. Ha már annyit odahánytál volna, hogy "add el, mint használt laptop"-akármennyire is volna evidens ez az opció-előrébb lennék egy picivel.
2019. jan. 18. 15:55
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Add el, mint használt laptopot.
2019. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A jótállás csak arra vonatkozik, ha hibás az eszköz.

Ha nem megfelelőt vettetek és drágábban, arra nem.

Békéltető testületnél próbálkozhattok, de sok esély nincs.

2019. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetsz semmit. Eladtak egy gépet neked, előtte volt módod megnézni a pontos specifikációt, és az árat is. Megnéztétek, és nektek ez a gép kellett, ennyiért. Önálló döntésre képes felnőtt emberek döntése volt. A bolt nem hamisítványt adott, nem lopott oprendszer volt rajta, eredeti HP gép volt, akkor hol itt a becsapás?


Annyira bírom, hogy utólag jön valaki azzal, hogy bezzeg máshol ennyiért meg annyiért lehet kapni. Pontosan ugyanez a modell, ugyanannyi RAM, ugyanilyen videochip, ugyanekkora HDD? Vagy az apróbetűs részt nem nézted?

Az internetet a laptop megvásárlása után kötötték be abba a városba ahol laksz? Nem? Akkor miért nem vásárlás előtt tájékozódtál?

A bolt nem vert át, eladott egy terméket annyiért, amennyiért. Mindenki akkora árrést tesz rá, amekkorát rá tud tenni.

Arról sem meséltél, hogy az olcsóbb gépeken volt-e oprendszer, vagy csak meztelen vas.


Tényleg nem tehetsz mást, mint eladod, és veszel egy megfelelő gépet.

2019. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem én tájékozódtam, mert nekem erre nem volt módom.

És igen, megnéztem, hogy pontosan ugyanaz a gépben minden, a chipektől kezdve minden. A maszek bolt számolta rá a különbözetét annak a két összegnek, amit fent olvashatsz.

Fikázást pedig még mindig nem kértem, azzal nem tudsz segíteni.

2019. jan. 18. 16:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem ezt engedd el. Felesleges még 20x beírnod, hogy fikázás helyett segítséget vársz, mert nincs segítség. Saját hibátokból pórul jártatok, van ilyen, remélhetőleg tanultok az esetből, és legközelebb a helyes gépet választjátok normális áron.
2019. jan. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Zzzoli ***** válasza:
94%

Így van, el kell adni! Nyilván bukta anyagilag, de ezt be kell nyelni, mást nem tudsz.

Ha komolyabb grafikai teljesítmény kell, akkor a 300 ezres kategória felett kell nézelődnöd.

Eleve rendszermemória is sok kell minimum 8, de inkább 16GB, az I5 is visítva, inkább I7, SSD ről futó rendszer és erős VGA.

2019. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

"Nem én tájékozódtam, mert nekem erre nem volt módom."

Mindegy ki nem tájékozódott.

2019. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!