Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van az udvaromon egy régi,...

Van az udvaromon egy régi, korhadt fa villanyoszlop, és ezen keresztül jön be a házamba az áram. Ha ki szeretném cseréltetni mi lenne ennek a menete és mennyibe kerülne ez nekem?

Figyelt kérdés
Annyira korhadt,hogy már a madarak lyukakat fúrtak bele,félő,hogy egy nagy viharnál összetörné a szomszéd ház tetejét.Azt hallottam,hogy telken belül engem terhel ennek az oszlopnak a cseréje,mivel a szolgáltató csak az utcafronton lévőkért felel.De ha rendszerhasználati díjat vonnak a számláról,akkor ilyen esetben mi van?

#régi #villanyoszlop csere
2019. jan. 21. 21:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
Az udvaron?
2019. jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hallottam,hogy..."

Az semmit se jelent, mondani mondhat bárki bármit. Annak nézz utána, hogy hol van ez leírva. Ha nem te tetted oda azt az oszlopot, akkor szerintem aki odatette, annak kell karbantartania is. De persze ez most így megint csak valami, amire azt mondhatod, hogy ezt is "hallottad", tehát ez is csak egy vélemény a sok közül, amíg hivatalos forrásban nem találod meg a nyomát leírva.

2019. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ugyan nem mostanában volt, de miután távol voltam a vezetéktől, nem közterületen ( a szemközti szomszéd telkén)

kellett egy "segéd"oszlopot állítani.

Ez amúgy ugyanolyan, mint bármelyik, de a költsége engem terhelt.

A rendszerhasználat az általuk telepített (költségükre) áramszolgáltatásra használt rendszer üzemeltetési, karbantartási díja.

2019. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A fiamnak a vezeték szakadt el és mivel portán belül volt így a szolgáltató az egész cserének az árát ráterhelte.ha a vezeték portán belül nem az ő felelősségük,akkor mi van az oszloppal?
2019. jan. 21. 21:44
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
menj be az áramszolgáltatodhoz és kérdezd meg az legtisztább.
2019. jan. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"A fiamnak a vezeték szakadt el és mivel portán belül volt így a szolgáltató az egész cserének az árát ráterhelte."

Van ilyen, akit meg lehet szivatni, azt megszivatják.

A méretlen vezeték nem a te tulajdonod, nem is neked kell karbantartanod. Akkor tiéd a költség, ha miattad kell cserélni. Pl. a régi vezeték ha leszakadt, vastagabbat kérsz helyette. Vagy egy fázis helyett 3-at kérsz.

Amúgy valóban, krumplit a zöldségesnél, húst a hentesnél, szolgáltatóval kapcsolatos kérdésre választ az ügyfélszolgálatnál kaphatsz.

Abban az esetben, ha a szabadvezetékes csatlakozó vezeték hossza a maximális hosszt

(1 fázis 40m, 3 fázis 30m) meghaladja, a csatlakozási pontot a telekhatáron kell kiajánlani. Amennyiben ezt a igénybejelentő nem fogadja el, a magánterületen elhelyezendő segédoszlop létesítését a felhasználónak kell vállalnia.

Ez az alapelv. A létesítéskor ez valószínűleg nem teljesült, a segédoszlop pedig a fogyasztó költségén létesült, az ő tulajdonába került. További karbantartása is az ő feladata. Természetesen kérhető ajánlat a szolgáltatótól a feladat elvégzésére (megcsinálnak mindent, csak ki kell fizetni).

2019. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"menj be az áramszolgáltatodhoz és kérdezd meg az legtisztább"

Inkább írjon nekik levelet, hogy írásban kapjon választ hivatkozással mindenféle szabályzatokra. (Hiszen személyesen befáradva az ügyfélszolgálatra még mindig benne van a pakliban, hogy egy újonc/hanyag/tájékozatlan/stb. ügyfélszolgálatos félretájékoztatja.

2019. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szeretném megkérdezni, hogy jártál-e esetleg bent a villany szolgáltatónál és mi lett a megoldás? Kicsit hasonló helyzetben vagyok és érdekelne, hogy mit mondtak. Köszönöm!
2022. aug. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Kicsit hasonló helyzetben vagyok"

Akkor kicsit te is érdeklődhetsz a szolgáltatónál első körben.

A hasonló az nem egyforma.

Nekem is volt oszlop a portán, de már használaton kívül.

Egy nap jött egy értesítés karbantartási munkálatokról. Meg is jelent egy daruskocsi és kihúzták a földből. Illetve csak a betongyámból, mert a daruskocsi nem bírt akkorát emelni. Azt mondták, ha akarom akkor kiáshatom, nincs rá szükség többet.

2022. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8/9 Anonim válasz:Felvettem a kapcsolatot az Eonnal és dijmentesen kicserélték,de előtte kijött egy ellenőr megnézni az oszlopot.
2022. aug. 2. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!