Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van az udvaromon egy régi,...

Van az udvaromon egy régi, korhadt fa villanyoszlop, és ezen keresztül jön be a házamba az áram. Ha ki szeretném cseréltetni mi lenne ennek a menete és mennyibe kerülne ez nekem?

Figyelt kérdés
Annyira korhadt,hogy már a madarak lyukakat fúrtak bele,félő,hogy egy nagy viharnál összetörné a szomszéd ház tetejét.Azt hallottam,hogy telken belül engem terhel ennek az oszlopnak a cseréje,mivel a szolgáltató csak az utcafronton lévőkért felel.De ha rendszerhasználati díjat vonnak a számláról,akkor ilyen esetben mi van?

#régi #villanyoszlop csere
2019. jan. 21. 21:30
1 2
 11/12 anonim válasza:
A kicsit hasonló helyzet azt jelenti, hogy: nemrég költöztünk ide és van az udvarunkon egy villanyoszlop - ha jól tudom segédoszlop, mert messze van a ház az utcától és ezen keresztül jön be a házba a vezeték. A villanyoszlopon lévő vezeték még méretlen vezeték, mert csak a háznál van villanyóra. A villanyoszlopot befutotta valami növény olyan mértékben, hogy először azt hittük, hogy egy fa, mert teljesen az oszlop tetejéig felmegy és 4-5 méter átmérőjű a “lombkoronája”. Az biztos, hogy le kell szedni ezt a növényt az oszlopról, de az a kérdés, hogy ez a mi dolgunk vagy a villanyszolgtatóé-e. Van aki azt mondja, hogy nehogy merjek szólni, mert még meg is fognak büntetni, de mások szerint meg a szolgáltató dolga lenne az oszlop karbantartása akkor is, ha telken belül van. Nem merem őket felhívni, mert mi van, ha a büntetős verzió az igaz. Ezért kérdeztem, hogy mit mondtak a kérdezőnek.
2022. aug. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Még ha a felhasználó feladata is a karbantartás, attól hogy megkérdezed nem büntetnek meg.
2022. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!