Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Digitális rajztáblákból...

Digitális rajztáblákból tényleg csak a Wacom jó?

Figyelt kérdés

Valaki aki próbált már más, olcsóbb márkákat is (xp-pen, Dell Canvas, Huion, Ugee stb), mi a véleménye? Érezhető a különbség? Miben?

Eddig egy régifajta (világosszürke) Wacom Intuos Pen and Touch M-et használtam, de tönkrement :'(

Mivel nincs sok pénzem, max egy használt Wacomot tudnék venni, vagy újonnan egy olcsóbb fajtát. Hobbinál komolyabban használom, de életem rajztáblája (a cintiq) még ráér. Ti mit ajánlotok?



2019. jan. 28. 19:01
 1/3 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok a Bamboo-ról? Nagy a különbség az Intuos-szal?
2019. jan. 28. 19:35
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy csak a Wacom jó, inkább azt, hogy zsákbamacska. A Wacom egy megbízható, minőségi márka. Nekem Genius-om volt, és két jó barátomnak is, az egyik az első hét után visszaküldte és lecserélte Wacom-ra, másik barátomnak a nyomásérzékenységgel volt baja, és nekem is, sosem működött normálisan (végül mi is váltottunk). Huionnal ismerősömnek kábel baja volt, Chiibe a YouTuber készített még erről egy videót, hogy mennyire pórul járt két Huion táblával is, és aztán összegyűltek ott a kommentelők, valaki ugyanezt a problémát tapasztalta, valaki meg pont, hogy meg van vele elégedve. És ugyanez a Genius, vannak ismerősök, akinek semmi problémája vele. Ahogy írtam, nem csak a Wacom jó, de a többivel vagy megszívod, vagy szerencséd van.


A Bamboo az az Intuos-nak az elődje, egy kifutott széria, úgyhogy már csak maximum használtan találsz (mar nem gyártják). Az enyém is Bamboo, már lassan öt éves, de nagyon szeretem, hegyet is csak egyszer kellett benne cserélni eddig, egy nagyszerű márka volt, ezért egy kicsit sajnálom, hogy már nem gyártják (persze az Intuos is remek, szimplán csak ragaszkodás, mert már olyan régóta megvan és sosem hagyott cserben :) )

2019. jan. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy szerintem felesleges az M-es méret (hacsak ez nem egy speciális igény nálad), nekem minden táblám S-es volt eddig, és még azt a felületet se használtam ki soha. És egy Intuos S sokkal megfizethetőbb, ha az még neked belefér. :)
2019. jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!