Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lepedő alá való elektromos...

Lepedő alá való elektromos ágymelegítőt hogyan kell használni pontosan?

Figyelt kérdés
Ajándékba kaptam. Aki adta, ő nem tudja, hogy működik, a használati útmutatóban meg kb. semmit nem írnak le, csak annyit, hogy a lepedő alá kell tenni, meg hogy hogyan kell rögzíteni és hogyan lehet szabályozni a hőmérsékletét. Olyanokról szó sincs, hogy pl. bekapcsolhatom-e úgy, hogy van rajta kb. 3 réteg (lepedő+paplan+pokróc), rá lehet-e ülni, feküdni az ágyra, amikor rajta van stb. Félek, hogy nehogy tüzet okozzon, vagy valami.
2019. febr. 9. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ez komoly?


Cipot tudsz mar kotni egyedul? Es teat fozni?

2019. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Túlmelegedés ellen védettek már a mai típusok, nagyon megterhelni nem ajánlatos, noha rá lehet ülni alkalmilag, de rendszeres gyűrésnek nem ajánlott kitenni, inkább csak lábmelegítőként használni.

Felügyelet nélkül semmiféle elektromos szerkezetet nem jó hagyni, így ezt sem.

Természetesen elalvás nem zárható ki és túlzásban sem kell félni tőle, de például az ágyban bekapcsolva hagyni, amikor senki nincs ott, az sem egy jó ötlet.

Általánosságban a középutat kell követni, alapvetően nem egy veszélyes eszköz, de az ördög nem alszik elven, az óvatosság soha nem árt.

2019. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőt kb. 15 éve vettem, most ment tönkre a napi használatban, vettem másikat.

Nem kíméltem, volt, hogy 3 napig bekapcsolva maradt.

Volt ugrálás rajta, rángatás a kábelnál fogva.

Szóval ha ezt kibírta, akkor nyugodtan ráülhetsz. :)

Tüzet nem tud okozni, egy darab soros ellenállás az egész, nem tud zárlat sem keletkezni. A fűtőszál hőálló zsinórba van beszőve, az egyetlen hibalehetőség, hogy elszakad. De akkor szimplán csak nem működik, ennyi.

A vízállóságát nem teszteltem, de most, hogy szétszedtem, azt láttam, hogy 15 év után is hibátlan volt a műanyag borítása, elviselte a tartós igénybevételt (valószínűleg még bírt volna 15 évet, ha a kábel forrasztás nem törik el, de mivel csak úgy tudtam belenézni, hogy szétvágtam, ezért a javításán nem nagyon gondolkodtam). Az új amit vettem, az kifejezetten mosható típus. A tiéd nem tudom hogy milyen.

Az eredeti csomagolásban nem volt valami leírás?

2019. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak annyi van a leírásban, amit már korábban írtam. Eredeti csomagolásban kaptam, bontatlanul.
2019. febr. 9. 19:55
 5/5 anonim válasza:

3-as

Milyet vettél?

2021. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!