Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kell valamiféle adapter,...

Kell valamiféle adapter, feszültségátalakító?

Figyelt kérdés

0. pont: segghülye voltam és vagyok fizikából.


Szóval vettem egy HDMI Switchert a neten, a vásárláskor derült ki számomra, hogy amcsi termék. Fel se merült bennem (idáig nem is tudtam :D ), hogy ott kinn más csatalkozók, feszültség és frekvencia van használatban.


Adtak a kütyühöz egy tápegységet, aminek a csatlakozója két kiálló lapos kis fém rúd, rajtuk egy-egy lyukkal. A csomagban volt egy kis átalakító, amit erre lehetett ráhúzni és aminek a vége jobban hasonlít a mi itthoni csatlakozóinkhoz, két henger alakú fám rúd jön ki belőle. De ezek hosszabbak valamivel mint az itthoniak és amit én még észrevettem, hogy nincs úgy szépen lekerekítve a végük.


Bedugtam így a hosszabítóba itthon, de elkezdett ilyen halkabb pattogó hang jönni a falból (ahová a hosszabító be van dugva). Egyenletesen jött a hang, kb 3 mp-ként 1-2 pattogás. Úgyhogy gyorsan kihúztam és akkor kezdtem el utánanézni a dolgoknak, csak hát elég hamar beigazolódott a sejtésem, hogy semmit nem értek a témához.


A termék leírásában ezek szerepelnek:

Áram követelmény

- külső tápegység: 5V DC @2A

- áram fogyasztás (max): 5W

Szabályozó engedélyek, jóváhagyások (Regulatory approvals)

- átalakító egység: FCC, CE, UL

- tápegység: UL, CE, FCC

Kiegészítő adapter:

- AC power adapter: US standard, UK standard és így tovább (ez az és így tovább nem tudom mit takar, de odaírták)


Tudom ezt itthon valahogy használni anélkül, hogy felgyújtanám vagy áramtalanítanám a házat? Ha igen, milyen eszközzel?



2019. ápr. 16. 13:37
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, tudod, ha van hozzá EU szabványos átalakítód. Univerzális átalakítót lehet venni, abban van mindenféle és egymásba dugaszolható is, amúgy ez ugyanúgy 220V, mint itthon.
2019. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a választ!
2019. ápr. 16. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb tápegység manapság már univerzális.

Nézd meg inputnak mi van ráírva. Ha az, hogy 110-250V akkor nem kell feszültségátalakító, csak egy kábel, ami az itteni konnektorhoz való.

2019. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Aha, valóban van ráírva: 100-240V~ 50/60 Hz 0.5A Max


Köszönöm szépen a te válaszodat is!

2019. ápr. 16. 14:58
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát azt már leírtad a kérdésben, hogy UK szabványos, tehát az jó itthon is, csak tudd bedugni a konnektorba. Ez a sercegés vagy micsoda azért lehet, mert nem érintkezik jól, de ehhez átalakítót sok helyen lehet venni és nem drága. Ha már bedugtad és nem ment tönkre, akkor most se fog. Ha a Hz szám nem jó, vagy a feszültség és bedugod, akkor azonnal elfüstől.
2019. ápr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen kapcsolóüzemű tápegységeknél a frekvencia (vagy parasztosan: Hz-szám) mellékes, mert a bejövő AC először is egyenirányításra és pufferelésre kerül.

A hálózati feszültség pedig nálunk régóta 230 V (vagy parasztosan: voltszám), de ezek a tápok általában széles határok között működnek.

2019. ápr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, de a köztudatban ez van, azért írtam így.
2019. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!