Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a dimmerelhe...

Miért van az hogy a dimmerelhető led spot izzóim ha fél fényerőre veszem néha bevibrálnak és folyamatosan zúgnak picit?

Figyelt kérdés
Valahol nem jó az érintkezés?

#Dimmerledspot
2019. ápr. 16. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dimmer, dimmelés, dimmelhető.

Ilyen szavak léteznek, az angol dimmer szó magyar ragozásával kiegészítve.


Dimmerelés nincs, ez csak egy magyaros népi kitaláció, laikus hülyeség, amit egyes webáruházak is terjesztenek, mert az üzemeltető egy buta kereskedő, nem szakember.


A dimmelhető LED-lámpák olyan áramkört tartalmaznak, ami lehetővé teszi a hagyományos triac fázishasító elven működő fényerőszabályzókkal való együttműködést, ami eredetileg izzólámpákhoz lett tervezve.

De a lehetőség sajnos nem mindig biztosít tökéletes működést, bármelyik párosításban.

A vibráláson esetleg segíthet, hogy amikor több LED-lámpa van párhuzamosítva, abból legalább egyiket kicserélni izzólámpára.

A zúgás pedig a fázishasítás velejárója.

De létezik egyébként LED-lámpához való dimmer, ami nem felfutóélű (mint a triac-kapcsolóval), hanem lefutóélű, amit csak FET-kapcsolóval lehet megoldani, mert a triac nem tud kikapcsolni, csak a szinusz nullátmeneténél.

2019. ápr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sorba vannak kötve a ledspot izzók akkor segítene ha az elsőt hagyományos égőre cserélném?
2019. ápr. 17. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, erről szoktam beszélni, hogy amikor a plafonon sorban vannak a lámpák, laikus fórumozók azt hiszik, hogy ez a "soros kapcsolás".

Nem, szakmailag ez is vicc kategória, hiszen párhuzamos kapcsolásról van szó.

...és a LED nem izzó, mert nincs benne izzószál, ezért LED-lámpa a tisztességes neve.

...és az izzólámpa nem ég, mint a gázégő vagy a tábortűz, hanem csak izzik, mint egy izzólámpa.

Ezt pedig konkrétan le is írtam, hogy mit, mire célszerű cserélni, a rendes nevükön.

2019. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én kötöttem be őket sorban egymás után és egy állmenyezetbe fúrtam be.
2019. ápr. 17. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Az jó lehet, mert ha például sorosan kötsz 5 db 230 V-os fényforrást, ahhoz csak 1150 V feszültség szükséges.

5 db 12 V-os elmegy 60 V-ról.

De te valószínűleg 230 V-ra kötöttél sorosan 20 db 12 V-os lámpát, mert az nagyjából jól is jön ki.

2019. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De remélem, nem fogod kicserélni a 230 V-os lámpákat 12 V-osra, mert abból baj lesz.

Előzőt csak azért írtam, hogy megpróbáljam érzékeltetni a soros és párhuzamos kapcsolás mibenlétét, amit általános iskolában is tanítottak, ha jól emlékszem (nekem kevésbé, mert én már előbb tudtam, szereltem stb.).

2019. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak 13at.
2019. ápr. 17. 20:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha 13 db 12 V-os lámpát sorba kötnél, az 156 V feszültséget igényelne, 230 V-tól tönkremenne.

Ha 13 db 230 V-os lámpát kötnél sorba, az 2990 V-ot igényelne és 230 V-on semmit nem csinálna.

2019. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!