Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A szomszédok villanyóráját az...

A szomszédok villanyóráját az én telkemre tetette a kivitelező cég. Bejárást kell biztosítanom a szomszédoknak. Jogilag ez megfelelő?

Figyelt kérdés
Egy telekre épült 2 ház, a miénk ikerház. Tehát 3 lakás van. Mind a 3 tulajnak van saját villanyorája, de mind a három óra az én előkertembe van. A vízórákkal hasonló a helyzet, csak azok az ikerház másik lakásának előkertjébe van. A gáz mindenkinek a saját háza falán van. Kérdésem ezt miért így kellett megcsinálni? Ha mi nem vagyunk itthon és mondjuk lecsapja az órát, akkor a szomszédnak be kell törnie az telkemre?

2019. ápr. 24. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ebben az esetben bejárást kell biztosítanod nekik és rajtuk keresztül a szolgáltatóknak is!


Vagy mit gondoltál? Elmegy a villany, és ott várnak áram nélkül, míg hazaérsz a 2 hetes nyaralásból?

2019. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem. Jóban vagyunk a szomszédokkal, közösen tesszük fel a kérdést, mert nem szeretnénke "betörni" az udvarunkra ha nem vagyunk ittho. A kivitelezőből van elegünk....ha ez az ő költségére orvosolható, akkor megtesszük a szükséges lépéseket. Nem kell bunkónak lenni.
2019. ápr. 24. 21:21
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

"Kérdésem ezt miért így kellett megcsinálni?"

Kérdésem, ezt nem lehet érthetően elmagyarázni, hogy miért alakult így?

Egyszer csak arra ébredtél, hogy megtörtént és kész?

Nem gondolod, hogy aki ezt olvassa, annak kicsit furcsa az egész?

2019. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Amikor az előbbit írtam, még nem láttam az előtte lévőt.
2019. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem gondolom. Nem laktunk itt, mikor a villanyórát beépítették, mind a 3 lakás értetlenül állt a dolgok előtt. (épülő félbe levő házat vettünk kivitelezőtől, nem építettük) Már bánom hogy megkérdeztem, értelmes választ szerettem volna, nem okoskodást. És azt sem tartom életszerűnek, hogy minden szomszédnak kulcsot kellene adnom a saját portámhoz.
2019. ápr. 24. 21:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerződésben mi állt? Illetékes áramszolgáltató mit mondott?

Minél gyorsabban szétrobbantani! És még valami, az ilyet azért csinálják így, mer így volt a legócsóbb, szóval nézzétek meg a vízórát, gázórát, szennyvizeket is, mindent, ahol csak lehet át akarnak verni.

2019. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt inkább a jogoknál kérdezd, ott hasznosabb válaszokat kaphatsz.
2019. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az áramszolgáltatónak ez mindegy, ő legfeljebb a vállát vonogatja. Számára ez éppúgy egy magántulajdon, mint egy társasház lépcsőháza, ahová őt beengedik, ha be akar menni. Ezért hát úgysincs semmi a szerződésben erről. Ti meg megvettétek, nyilván megnézve. Terven mi állt? Ezt még tán érdemes megnézni, de inkább nem. Aminek értelme van, kérdést feltenni, az az, hogy hogyan lehetett volna, illetve lehetne ezután még másképpen? Ehhez meg a helyi követelményekkel tisztában levő, és a helyi szolgáltatós kiskirályokkal jó viszonyban levő jó szakember regisztrált szerelő kell, ki megnézi.

Hát, ugyebár, egy közös ló csak egyharmad annyiba kerül, mint három saját ló, de a háta esetleg kisebesedik.

Egyébként, ha a víz meg a másik ház falán van, akkor azért kiegyenlítődik a dolog, gyakorlatilag pont annyiszor kell átmenni egyiknek a másikhoz, mint másiknak az egyikhez.

2019. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szorgalmi jogot kell biztosítanod, érdemes mindenkinek saját kismegszakítókra bontania a hálózatát, hogy ne a villanyórát csapkodja le állandóan, a Fi relét is a saját telkén elhelyezni mindenkinek, így a villanyórához hozzá sem kell nyúlni, azt soha nem fogja semmi lecsapni.
2019. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Szorgalmi jog", nap vicce.

Szolgalmi jognak nevezik, okostojás.

2019. ápr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!