Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy egy kompres...

Honnan tudom, hogy egy kompresszornál használat közben mi a minimum nyomás amit tartani tud?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy hordozható kompresszort venni,de mindnél a Pl. Max 8 bár töltöttséget jelzik.

Kézben hordozhatótót keresek 6l tartállyal, vagy a nélkül, (könnyen mozgatható) nem csak házkörüli munkákhoz, kissébb lakkozásokhoz is használnám.



2019. máj. 3. 09:55
 1/4 Szirty ***** válasza:
100%

Hogy érted a minimum nyomást?

Meddig lehet letekerni a nyomásszabályzót? Azt nulláig. Persze van hiszterézise is.


Vagy úgy érted a minimum nyomást, hogy mekkora nyomás alá nem esik le a nyomás ha folyamatosan van levegő elvétel?


A két legfontosabb dolog amitől ez függ:

Az egyik a kiáramló (elhasznált) levegő mennyisége (pl. l/perc). És mekkora a kompresszor liter/perc teljesítménye.


Nem tudom mivel lakkozol, de ha nem picike airbrush légpisztollyal, akkor oda elég nagy teljesítményű kompresszor kell (2-3kW) több 10 literes tartállyal.

Ránézésre esélytelen amit szeretnél.

2019. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy levegő elvételnél mekkora nyomás tud tartani.

Nem airbrush-al lakkoznék viszont nem is nagy dolgokhoz használnám, mármint nem szeretnék komplett ajtólapokat fújni vele, de normál szórópisztollyal használnám.

Egy Wagner-es festékszórót vettem már, de az hogy finoman fogalmazzak arra amire gyártották alkalmatlan.

2019. máj. 3. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:
a minimum nyomás mindig pont annyi mint a légköri nyomás. ez logikus
2019. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3/3 Ez az én szegénységi bizonyítványom, de elmagyaráznád mert nem értem.
2019. máj. 5. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!