Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fűkaszátok van elégedet...

Milyen fűkaszátok van elégedettek vagytok vele?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a Stihl Fs szériától a Husqvarna kaszákig.


Nekem egy Fs120-am 98-as de még mindig megy, igaz tavaly vettem jófogáson :D


Otthonra elég de van ahol, egy erősebb jobb lenne fs260 mondjuk 2,7LE-vel vagy egy fs450 2,9LE-vel



2019. máj. 4. 10:28
 1/8 anonim válasza:
Makita fűkaszám van. A típusát nem tudom. Szakboltban vettem, ezt ajánlották. 1000m2-t nyírok vele kb. 3 hetente. Tökéletesen működik, meg vagyok vele elégedve.
2019. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valami olcsó al-ko. Még csak 10 éves így nem tudom hogy mennyire megbízható mert még jó
2019. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hecht 1445. Az ára a töredéke a nagyoknak, kb 2LE-nek megfelelő a teljesítménye, csak a fordulatot sokkal hamarabb visszanyeri, mint egy 2 lovas benzines. Kínai, de nem kell szerelgetni. A hosszú vezetéket tudni kell kezelni és nem a csigavonalban kifelê pakolós bejárás a célszerű vele. 2-2,4mm damillal itthonra tökéletes.
2019. máj. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem harmadik éve Husqvarna 135R van, maximálisan elégedett vagyok vele. Ház körüli munkákra elég de hosszú távon a térdig érő gazot nem szereti (ha az ember halogatja a fűnyírást ugyebár :D). Télre kijáratom belőle a benzint, tavasszal megtankolom és a második rántásra már indul is, mint mindig. A szöghajtást minden szezon elején és közepén megzsírozom, kizárólag minőségi benzinnel és Husqvarna 2T olajjal használom.

Előtte kínai kaszáim voltak amikkel szoptam rendesen, egy szezont se bírtak ki pedig nem voltak agyonhajtva.

Tankolhattam őket bármivel, mindegyik beadta a kulcsot (volt 3 is). Amennyit költöttem azokra a szemetekre annyiból rögtön megvehettem volna a Husqvarnát, csak hát a hülye ember a saját kárán tanul. Megfogadtam hogy többet semmilyen gépből nem veszek gagyi kínait (igen tudom hogy mindent kínában gyártanak, de itt a hangsúly a GAGYI-n van).

2019. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
[link] Harmadik éve használom 400-500 n2 kaszálására és eddig nem volt vele semmi problémám.Nagyon könnyen indul,nem fogyaszt sokat,olcsó volt :)Hátrányai:Hangos motor,a vállpánt töri a vállamat.
2019. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1.1kw-os "fűkasza" megnevezésű és egyben márkájú fűkaszám van nyolc éve és abszolút jól teszi a dolgát a ház és kert körül, csak első tavaszi vágásnál mindig a seggemre ömlik a benzin mert megkeményedik a benzincső és elfelejtem ezt a nyűgjét orvosolni másikkal :-D
2019. máj. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kínai retket vettem, miután sógorom legelőket takarít vele, gondoltam, nekem is tökéletes lesz. Indulásból nem volt jó, ismerős hónapokig szívott a garanciával, így én már meg se próbáltam. Helyi szervizek nem vállalták. Végül az egyik csak bevállalta, de úgy, mintha sz*rba nyúlna. Annyira helyrerakták, hogy használható, de csak szívatóval. Akkor eldöntöttem, hogy addig használom, míg darabokra esik, nem érdekel. Minőségi olajat kap, de adom neki 1000 m2-en 2 hetente.


Fogyaszt, mint állat (nyilván szívató miatt), de van ereje, és a harmadik szezonját rúgja már. A fogó lejött az egyik szarváról (kapott drótot, azóta helyén van). A ravasza beragad időnként, szóval minden izében gagyi.


Azóta találtam egy srácot, aki lelkiismeretesen elbabrál fűnyírókkal, lehet a gondjaira bízom, hátha ki tud hozni belőle valamit.


Soha többet kínait. Ha kiadja a lelkét, veszek kézből egy normális fűkaszát.

2019. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kínaiból is ki lehet fogni egy jót. Bátyámnak 8 éve van meg a Straus és most döglött meg, de a 8 év alatt nem volt szétszedve. Üres építési telket kaszált vele (helyenként vállig érő gaz) és ház körül is használta de bírta, az ereje sem fogyott el. Most ment tönkre pár hete.

Mikor megvette rá egy hónapra vettem ugyanolyat, mert rábeszélt hogy milyen jó. Már az első használatkor bajok voltak, alig akart beindulni. Finoman használtam hogy bejáródjon, de másodjára már el sem indult. Garanciába cserélték, de az is megadta magát 3 használat után, pedig nem térdig érő gazba használtam mint a bátyám szokta. Szerencsére még visszakaptam az árát ahol vettem.

2019. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!