Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a hurokellenállás mérésének...

Mi a hurokellenállás mérésének menete, valamint a számítása?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre köszönöm!

2019. máj. 6. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Minek a hurka?

Sertéshurka?

2019. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A számítás itt van az alján:

[link]

Hát, a mérés menetéről nem tudom, kinek írjak. Villamos végzettségű szakembernek? Nyugdíjas földrajztanárnak? Másképp és másképp nézne ki a szöveg.

2019. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Iskolai dolgozathoz kell?
2019. máj. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam, csak nagyon ellentmondásosnak találom, hogy felmerül ez a kifejezés, mert ez nem az általános műveltség része, hanem a szakképzésé, ugyanakkor meg teljesen tudatlan a témakörben. Szóval ez nem olyan helyzet, mint amikor egy ómagyar irodalom érdeklődésű lányka a szinusz 45 fokkal birkózik kétségbeesetten a gimiben.
2019. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezért nem mertem én sem írni konkrétabbat. Mert nagyon nem mindegy. Mert láttunk már itt önjelölt barkácsművészt, aki magába akarta vezetni a 220-at. Meg iskolai dolgozatnál (még ha szakképzés esetén is) minek a számítása? ÉV határérték kiszámítása? Vagy a teljes hurok végig számítása, hogy egy adott elrendezés esetén mi lesz a várható hurok ellenállás?
2019. máj. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyilván én sem ok nélkül akartam tisztázni már az elején, hogy sertés hurka, vagy mi, ugyanis nem mindegy.

Tehát ezért nem jogos a negatív, legfeljebb a humorérzék hiányáról árulkodik.

Valamilyen szinten a butaságról is árulkodik, ha valaki nem gondol arra, hogy az elektromosság / elektronika világában lehetnek különböző hurkok.

2019. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szakmai kisérettségihez kellett, ez volt az egyik kérdés, konkrétan így kérdezte.


Értem én a poénokat is, csak pár nappal előtte valahogy jobban örültem volna egy gyors és lényegre törö válaszra, de így utólag értem mire gondoltál, sajnálom!


Én gépész szakon vagyok, ebben az évben meg kicsit eltérő dolgokat veszünk, ami annyit jelent, hogy majd ha végzünk, lesz külön egy erősáramú berendezés szerelői végzettségünk is.. ez amúgy új és eleinte nem is szóltak erről.

2019. máj. 12. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Alaphelyzetben amikor a hurokellenállás kifejezés elhangzik, minden szakember egyre gondol. Én egy pár évtized után sem olvastam/hallottam ennek más hurokban való értelmezését.

Viszont a mentegetőzésen túllépve engem érdekelne az, hogy hogy a pokolba van az, hogy én a kérdés egyik felére egy linkkel válaszoltam, a másikkal kapcsolatban meg kértem felvilágosítást, hogy kinek is írjam választ (mindezt, ha jól látom, még aznap este), oszt akkor hogy van ez, hogy már nem is volt érdekes a dolog? :)

2019. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyik osztálytársammal karöltve kidolgoztuk a tételeket. Néha meg-meg akadtunk, akkor írtam ki kérdéseket.
2019. máj. 13. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!