Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villamosmérnökök, informatikus...

Villamosmérnökök, informatikusok tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem magamnak egy Wacom cintiq 13 HD rajztáblát.

Már van nekem egy ugyanilyen táblám ami tökéletesen működik viszont szükségem volt még egyre.


Használtan találtam is a neten egy táblát, másnap el mentem érte és helyben ki is próbáltam mielőtt megvetem.Akkor ott tökéletesen működött.


Azonban itthon nem akar bekapcsolni.

Az tudni kell, hogy a tábla külföldről van ,azaz átalakítóval kell használni a konnektorba.De nem ezzel van a gond szerintem, mivel a régi(már meglévő) tápegységgel kipórbáltuk az átalakítót, és azzal működött.


Kipróbáltuk a már meglévő(másik tablethez tartozó) tápegységgel is a táblát, és azzal is teljesen jól működik.


Szóval nem az új táblával van a gond, sem az átalakítóval hanem a tápegységgel.


Linkelek két képet a tápegységekről.Az előbbi az új ami nem működik, az utóbbi a régi:


[link]


[link]


Nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni, én nem jöttem rá a megoldásra sajnos.



2019. máj. 14. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Szervizben sem nézegetni szoktunk ilyeneket, hanem méregetni.

Amikor bedugod a konnektorba, pillanatnyi szikra, pattanó hang vagy bármi életjel, sípoló hang?

2019. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem észleltem semmi ilyesmit. nem ad semmilyen életjelet
2019. máj. 14. 20:30
 3/8 repulo ***** válasza:

Az új tápegységen az a kerek röfi orr nem egy már rárakott átalakító?

Valahogy olyan nem odaillő alakja van. :-)

2019. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A röfiorr a külföldi,gondolom angol "kimenet" .

Erre jön még rá az átalakító,de az nincs rajta a képen.

2019. máj. 14. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem jó a táp szerintem, vagy a dugó része nem érintkezik.
2019. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szinte biztos, hogy a táppal van a gond. De nem tudok rájönni, hogy lehet ,hogy ott a helyszínen még működött, és otthon még aznap már nem?
2019. máj. 14. 22:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell rájönni, a tápok így mennek tönkre sok esetben.
2019. máj. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"De nem tudok rájönni, hogy lehet..."

Amint már utaltam rá, a hibakeresés nem így működik, ahogy felvázoltad, illetve abból én nem tudtam levonni semmit, amit felvázoltál.

Hogyan vizsgáltad meg a bemeneti villa érintkezését, amit érthetetlen módon kimenetnek neveztél, hogyan vizsgáltad meg a kimeneti feszültséget, vezeték esetleges törését.

Majd ezek után, amikor azzal szembesültél, hogy külsőleg nem található a hiba, hogyan szedted szét, hogyan tártad fel az elektronikai hibát, a multimétereddel természetesen.

Ezeket mind nem látom leírva.

De akkor hogyan próbáltál rájönni?

2019. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!