Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökök vagy mérnök...

Gépészmérnökök vagy mérnök informatikusok vagy villamosmérnökök keresnek jobban Magyarországon? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Mindhárom érdekel,mindegyik terület. Legalább nettó 500 000-t szeretnék keresni,nyilván nem kezdőként,de ezt mindenképpen el szeretném érni. Melyikkel lenne nagyobb esélyem?
2016. márc. 31. 12:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
És hol dolgozik az a "mérnök informatikus", egy multinál programozza bonyolult hardver firmwarét, vagy vidéken cserélgeti a tonert nyomtatóban, elmegy ételt vásárolni a főnöknek "rendszergazda" munkakörben. Megint a tipikus hibát követed el, hogy az egyetemi szakra szeretnél bér becslést kapni. A valóságban nem garantált, hogy aki képes elvégezni bármilyen mérnöki szakot, valaha is képes lesz betölteni egy mérnöki munkakört.
2016. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Amit először írtál az milyen állás? Mi a neve?

Egyébkánt igazad van,tényleg hülyén írtam le,elismerem.

2016. márc. 31. 12:32
 3/32 anonim ***** válasza:

'Legalább nettó 500 000-t szeretnék keresni,'


Mire te odaig eljutsz (gondolom most allsz par evvel az erettsegi elott), az felmilla netto kb. fele annyit fog erni. Mindamellett irrealis elvarasaid vannak, IT szakman belul sem epp atlagos az 500e netto fizetes (~800 brutto). Ahhoz bizony kiemelkedo teljesitmenyt kell nyujtani, ha mernoki/technikai teruleten szeretned ezt elerni.

2016. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

"Amit először írtál az milyen állás? Mi a neve? "


Millióegy neve lehet. Rosszul állsz a problémához, még azt sem tudod, hogy melyik területen tudnál jól teljesíteni. Én úgy általában a szoftver vonalat ajánlanám, ezt teljesen távmunkában is lehet végezni, csak számítógép kell hozzá. Viszont amit az egyetemen tanítanak, nem elég ahhoz, hogy találj munkát, nagyobb súlya van annak, amit magadtól szedsz fel. Így már nem biztos, hogy érdemes szívatnod magad egy mérnöki szakkal.


Írod, hogy mindegyik terület érdekel. Ha körülírod, hogy eddig mennyit és hogyan foglalkoztál programozással, miket próbáltál ki, én megállapítom neked, hogy tényleg érdekel-e. ;)

2016. márc. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Matek tagozatos gimibe járok és talán a fizika oktatás jobb,mint az infó és lehet,hogy egy picit jobban is érdekelne egy fizikásabb terület.

Az infót csak hobbi szinten csinálom.Mármint van infó óránk,csak ugye nem tanulunk programozni meg ilyesmi,bár érettségi feladatokat csinálunk (9.-es vagyok most),de azért én otthon szoktam gyakorolni programozást.

Csak Python nyelven tudok...na jó,azért az túlzás,hogy tudok,vagyis ilyen egyszerűbb programokat tudok írni. De mivel mérnökinfón az alaptól kezdenek mindent,ezért nagyon nem is foglalkozok mostanság,inkább ha szünetem van vagy ilyesmi.

Szóval fizikához jobban húz a szívem,de azt hallottam,hogy infós területen sokkal többet lehet keresni,de azért az is érdekel.

Ha lehetne,inkább hálózatok,szerverek tervezésével foglalkoznék,ez érdekelne a legjobban,nem szeretnék csak programozni egész életemben,azonban üzemmérnök se akarok lenni,ha gépészetet választom.

2016. márc. 31. 12:50
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

' De mivel mérnökinfón az alaptól kezdenek mindent,ezért nagyon nem is foglalkozok mostanság,inkább ha szünetem van vagy ilyesmi. '


Huha, van am itt zavar a fejedben... Nem, kis baratom, mernokinfon nem az alapoktol kezdik, elvaras, hogy a programozasi koncepciokat, alapszintu algoritmusokat keszsegszinten ismerd. Ha mar most ugy allsz hozza hogy aaaa, raerek en meg, akkor mar az elso felevben kitesznek.

2016. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Nagyon sok fizikaversenyem van mostanában meg minden egyéb is,szóval nem értem rá foglalkozni ezzel. Nem értem,mi a baj azzal,ha még 9.-be ne tudok informazikai algoritmusokat?? Honnan tudnám?

Egyenlőre mással vagyok elfoglalva és nem azt mondom,hogy soha nem fogok rá készülni,de jelenleg nincs rá időm.

2016. márc. 31. 13:06
 8/32 anonim ***** válasza:
0%

"Egyenlőre mással vagyok elfoglalva"


Nalátod, téged nem érdekel a programozás, és még hobbiszinten sem foglalkozol vele. Akkor érdekelne, ha gyakran éjfél után kelnél fel a géptől.


Fizika megint nem érdekel téged komolyan, ha csak a sulis tantárgyak és versenyek szintjén foglalkozol vele, ha komolyan érdekelne, mindenféle kütyüket szerelnél össze szabadidődben.


Nem azt mondom, hogy esélytelen vagy a felsorolt szakokon, csak ne érezd magad azonos szituban, mint amit sokan leírnak a jól kereső szakemberekről akiknek régóta ugyanaz a hobbijuk, mint szakmájuk. Te a leírásod alapján csak sulis tantárgyakkal foglalkozol, önállóan nem fedeztél fel és mélyültél el bonyolultabb dolgokban.

2016. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

De azt te honnan veszed hogy én nem mélyülök el a dolgokba?

Én nem írtam semmi ilyesmit,csak azt,hogy most nem,ennyi.

Egyébként meg rengeteget kísérletezek otthon,csak egyenlőre nincs rá időm.Nyáriszünetben pl csináltam elektromos kiskocsit,meg ilyesmiket,szóval már bocsáss meg,de én jobban tudom,hogy érdekel-e valami,vagy sem.

2016. márc. 31. 13:24
 10/32 anonim ***** válasza:
van gépészmérnök végzettségű ismerősöm, mellettem dolgozik a szalag mellett 3 műszakban 100e-ért. Penge a srác pedig, olyanokat megoldott a melóhelyen, amire a vezetők csak néztek nagyokat.. mégse léptetik elő.
2016. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!