Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megfelelő ez a motor szélturbi...

Megfelelő ez a motor szélturbina generátornak?

Figyelt kérdés

Elvileg ez egy állandó-mágneses szinkron motor. Sajnos eléggé lekopott róla a specifikációja.


Képek: [link]

[link]

[link]



2019. jún. 8. 22:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Csak gyakorlatilag egy segédfázis-kondenzátoros, kalickás, aszinkron motor.

Ahogy az lenni szokott a régi mosógépekben.

2019. jún. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Attól még használható áramtermelésre?
2019. jún. 8. 23:34
 3/27 anonim ***** válasza:
68%

Gyakorlatilag csak elméletileg használhatnád (ironikusan fogalmazva), mint ahogy a Tesla is használja elektromos autókban, de ahhoz komoly inverter kell, amibe először is betáplálni kell az energiát, hogy tudjon visszatáplálni.

Egyébként a kalickás forgórész nem mágneses (egy kis remanens mágnesességtől eltekintve, ami ebből a szempontból irreleváns), így önmagában nem tud elegendő feszültséget indukálni az állórész tekercsében.

De természetesen vannak olyan elektromos autók is, amiben egy durva erős mágnes a forgórész, annak még a szétszedése is érdekes, speciális eszközökkel, ami megnézhető a Youtube-on is.

2019. jún. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2019. jún. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Lehet aszinkron motort generátornak alkalmazni, a net a szélgenerátorok miatt tele lett az elmúlt években a téma elemzésével. De inkább szakembernek ajánlatos.
2019. jún. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ha a tekercsével párhuzamosan kötök egy kondenzátort akkor azzal megoldható?
2019. jún. 11. 23:51
 7/27 anonim ***** válasza:

A 4-es vagyok, én a kérdezőre értettem.

Nyilván más meg tudja csinálni helyette.

De alapvetően a kérdező ettől nem fog a szélturbinájából értékelhető mennyiségű energiát kivenni.

Az volt a kérdés hogy megfelelő-e a motor. Nagyon nem az.

Jön valaki eki talál egy hajdú mosogépet és bebök egy kérdést, mert fogalma sincs a témáról, az nem fogja megcsinálni.

Vagy ilyen alapon azt se lehet kizárni, hogy villanyautót fog inkább csinálni ebből a motorból?

2019. jún. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Már kiírta a következő kérdést, úgyhogy a jó tanács nem használt.
2019. jún. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
51%

Hozzászólásom (#3) úgy értelmezhető, hogy egyszerű kondenzátorról beszéltem?

Profi inverterről beszéltem, ami először is megforgatja a motort az akku energiájából kreált váltakozóárammal, majd arra a szél még rásegít, így tud visszatermelni.

Ami kondenzátort olvashattál valahol, az nem AC, hanem a DC-kör pufferéről szól, arra termel rá visszafelé a motor, de elektronikán keresztül.

Ráadásul azt is célszerűbb három fázisban megvalósítani, noha lehetséges egyfázisú / segédfázisú motorral, de előbbihez képest az már eleve csak 80 % hatékonyságú.

2019. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Ezzel az erővel miért nem a szobai ventilátort fújod?

Annyi áramot az is tud termelni, mint egy kivénhedt Hajdú mosógépmotor.

(sőt a ventilátornál már a "turbina lapátok" is adottak) ;)

2019. jún. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!