Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mivel vágjak el egy vastag...

Mivel vágjak el egy vastag áram kábelt úgy, hogy ne kerüljek meg?

Figyelt kérdés
Egy illegális vastag áram vezetéket szeretnék elvágni a padláson, de lehetőleg úgy, hogy ne sérüljek meg.. milyen szigetelt eszközzel lehetne?

2019. jún. 24. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, hogy a kábel illegális, jelentsd az áramszolgáltatónak. Persze hacsak nem te lopsz áramot vele. Akkor kapcsold le az áramot és tüntesd el.
2019. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szigetelt nyelű oldalcsípővel. Ha vastagabb akkor én felvinnék egy tuskót és egy fejszét. Szigszalag a nyelére és egy műanyag lapra ráállnék. Ez elég védelem 0.4kV-ig, persze nem szabványos a legjobban a szolgáltatóval jársz, ha nem értesz hozzá.

Csak saját felelősségre!

2019. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Aki vágott már bele oldalcsípővel 230 V páros vezetékbe, az nem szívesen szórakozik ilyenekkel.

Nem a rázás a lényeg, hanem az arcodba csattan, villan, elvakít, fogó éle megolvad és ilyenek. Apró izzó plazmagömböcskék is szállhatnak ilyenkor a szemedbe, az még "jobb".

Padláson viszont láttam már háromfázisú kábelt is, 400 V-ot összezárni még annál is durvább lenne, azt senki nem akarja látni, szerintem.

Ha megoldható a vágás erenként, az viszont semmiség, csak szigetelés kérdése.

2019. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:

"az viszont semmiség, csak szigetelés kérdése."


Naja. Pláne ha folyik rajta épp 100A áram!

2019. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

# 4

Az adott kontextusban szerintem 100 A életszerűtlen.

Kivéve persze, ha valaki olyan szirti troll, amelyiket elárulja 15 %-a és köztudomásúan az oldal rákfenéje, és úgyis beleköt bármibe.

2019. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:

És melyik "kontextus" utal erre egyértelműen drága, végletekig korrekt, professzionálisan okoskodó gerinces barátom?

Az hogy a padláson fut a kábel? Nem tudjuk ám miféle padlás, a kérdező nem tett erre utalást! Ki tudja? Te tudod? Vagy csak azért élsz ilyen feltételezésekkel hogy belémugass? Annak ellenére, hogy épp a te billentyűzeted szokott itt csattogni hogy milyenek a pontatlan kérdések? Nahát! :)


Semmilyen vastag 400V-os kábelt nem vágunk el még erenként sem és nem mondjuk azt a kérdezőnek hogy "az viszont semmiség, csak szigetelés kérdése."


Ezzel nem értesz egyet? Akkor az nagy hiba!


legyél büszke a 15%-ra! Megcsináltad! :)

2019. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűen az életszerűségről beszéltem, de egy beteges kötekedőnek felesleges jobban elmagyarázni.

Nem bírod megemészteni, hogy beégett az arcod többször is, mert elektronikához sötét vagy, de beleugatni jól tudsz mindenbe. Kicsit szánalmas is a vergődésed.

Most kitaláltad ezt a 100 A-t már kínodban, hogy mégis verhesd magad valamire.

2019. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szirty ***** válasza:

Kicsit elkanyarodtál... Nem adunk ilyen tippet a kérdezőnek!


Még akkor sem ha semmit nem értesz a kapcsoló üzemű tápok működéséből, és akkor sem ha ilyen fröcsögő stílussal égeted itt magad, névtelenül nap mint nap kifakadva, vagdalkozva értelmetlenül.

2019. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nagyot csattan én csak furtam van el kábelt de a 4 centi vastag furohegy eltűnt
2019. jún. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát az ilyent inkább szakember csinálja!

Többek közt annak az igen egyszerű kérdésnek a lehetséges válaszai miatt, hogy aztán elvágás után mit csinál vele?

2019. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!